Bingöl Adaklı Belediyesi Personel Alımı

Bingöl Adaklı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Adaklı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bingöl Adaklı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bingöl Adaklı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bingöl Adaklı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Adaklı Hakkında
Adaklı, 1987 senesinde, Bingöl’e bağlı olan bir ilçe durumuna getirilmiştir. Bu tarihten evvel Kiğı kazasına bağlı olan bir nahiye şeklindeydi.

Uzun zaman Kiğı ilçesiyle beraber Erzurum’a bağlı olan bir köy durumunu devam ettiren Adaklı, 1926 senesinde Erzincan iline, 1936 senesinde nahiye olacak şekilde Bingöl’e bağlı duruma getirilmiştir.Kasabanın 1960’lı senelere kadar kullanılmış olan eski ismi Azaxpert, Ermenice Asdğapert kısaca “Yıldız Kalesi” isminden gelir. Bu isim, Ermenilerin Hıristiyanlık öncesi periyotta ibadet etmiş olduğu tanrıçalardan Asdğik (“Yıldız Hanım”, Astarte, Venüs) ile ilgili olmalıdır; çünkü Hıristiyanlık öncesinde bu civarda ehemmiyetli bir Asdğik tapınağı bulunmuş olduğu kabul edilmektedir.

Kasabayı oluşturan mahallelerden Döşlüce Semtinin eski ismi olan Seğank Ermenice “sunaklar, altarlar” manasına gelir ve olasılıkla Adaklı namına esin kaynağı olmuştur. Seğank ismi 4. asır sonuna ilişik olan Byzantion’lu Faustus Vekâyinamesinde ilk defa söylenmiştir. Danatepe Semtinin eski ismi olan Pulur Ermenice “höyük” anlamına gelmektedir.

İlçenin köyleri dahil yüzölçümü 879 kilometrekare şeklindedir. Bu da, vilayet yüzölçümünün yüzde 10.82’sine karşılık gelmektedir. İlçe merkezinin deniz düzeyinden yüksekliği 1500 metre yüksekliğindedir. İl merkezinden mesafesi 66 kilometre uzunluktadır.

İlçe içerisinde kaza belediyesi haricinde belediye yoktur. Belediye hudutları içerisindeki semt sayısı 5’tir. İlçenin 35 köyü ve bu köylere bağlı olan 75 mezrası yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ