Bilecik Yenipazar Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Yenipazar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenipazar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Yenipazar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Yenipazar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Yenipazar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenipazar Hakkında
Bilecik vilayetinin bir kazasıdır. 1926 yılına kadar Söğüt’e bağlı olan, 1926’dan sonrasında Gölpazarı kazasına bağlı olan bir kasaba olurken, 3392 sayılı kanun ile ilçe durumuna getirilmiş, 11 Ağustos 1988 senesinden sonra kaza olmuş. 26 Mart 1989’da Belediye durumuna gelmiştir.

Senelere göre Yenipazar ilçesinde ekilmiş olan tarla sahasının %1,4’ü baklagiller, %67’si tahıllar, %15.5 yağlı tohumlar, %15.5 ise yem bitkileri tarımı için tercih edilir. İlçenin nüfus bilgisi 2000 genel nüfus araştırmasına nazaran 4916 şeklindedir. Bu durumun 1369’sı kaza merkezinde, 3547’i ise bucak ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. İlçe merkezi 4 semtten meydana gelmektedir.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 23 köyden meydana gelmektedir. İlçe; kuzey bölümde ve doğu tarafından Bolu vilayetinin Göynük, doğu tarafından Eskişehir vilayetinin Sarıcakaya, batı bölgesinde Gölpazarı, kuzey batısında Sakarya vilayetinin Taraklı, güney bölümde İnhisar ve Eskişehir ilinin Mihalgazi kazalarıyla çevrelenmiştir.

Kurtuluş savaşından sonrasında Bilecik vilayetinin Söğüt kazasına bağlanan yöre, 1926 senesinde kaza yapılan Gölpazarı kazasına kasaba olaraktan bağlanmış, 1988 senesinde ilçe yapılmıştır. 1997’de Göynük’ten Kösüre köyünün katılımıyla şimdiki sınırlara gelmiştir. Coğrafyasının dağlarla kaplı ve iş imkânlarının kısıtlı bulunması sebebiyle kaza göç oldukça fazla göç vermiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ