Bilecik Söğüt Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Söğüt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Söğüt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Söğüt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Söğüt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Söğüt Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Söğüt Hakkında
Söğüt, Bilecik vilayetinin bir kazasıdır. Osmanlı’nın ilk başkenti olarak tanınır. 1231 senesinde Thebasion ismini taşırken Anadolu Selçuklu komutanı Ertuğrul Gazi tarafınca İznik Rum İmparatorluğu’ndan Selçuklu’ya kazandırılmıştır ve kendisine Anadolu Selçuklu hükümdarı III. Alaeddin Keykubad tarafınca Domaniç ile birlikte verilmiştir. Osmanlı aşamasında önce Sultanönü sancağının merkezi iken, sonrasında merkezin Eskişehir vilayetine taşınmasıyla bu sancağa bağlı olan bucak haline getirilmiştir. 1648 senesinde Anadolu ili Bursa sancağının Lefke (günümüzde Osmaneli) ilçesine bağlı olan bıcaktı. Sonrasında Anadolu eyaletine bağlı olan merkezi Bilecik olan Ertuğrul sancağının sınırlarına iştirak etti. En nihai Hüdavengidar iline bağlı olan Ertuğrul sancağına bağlı olan ilçe durumundaydı. Kutuluş harbinde 3 defa Yunan işgali altında kalmıştır.Ülkemizin kuzey batısında bulunan ilçe kuzey bölgesinde Gölpazarı, kuzeydoğu tarafında İnhisar kazası, güney bölgesinde Eskişehir ilinin Merkez kazası, güneybatı tarafında Bozüyük ve batı tarafında Merkez kaza ile sınırdır.

İlçenin yüzölçümü 484 kilometrekare olup, denize olan yüksekliği 665 metre yüksekliğindedir. İl merkezine 31, Eskişehir vilayetine 52 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İlçenin nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 31.12.2010 yılında 25.679 şeklindedir. Bu durumun 19.425’i kaza merkezinde, 6.254’ü ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. İlçe merkezi 5 semtten meydana gelmektedir.

İlçe merkezi hariç olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba (Çaltı ve Küre), 21 köy ( Akçasu, Borcak, Dereboyu, Dömez, Dudaş, Geçitli, Gündüzbey, Hamitabat, Kayabalı, Kepen, Kızılsaray, Oluklu, Ortaca, Rızapaşa, Sırhoca, Tuzaklı, Yakacık, Yeşilyurt, Zemzemiye ) ve 7 semtten (Çaltı’nın 3, Küre’nin 4) meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ