Bilecik Pazaryeri Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Pazaryeri Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Pazaryeri Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Pazaryeri Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Pazaryeri Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Pazaryeri Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Pazaryeri Hakkında
Pazaryeri, Bilecik vilayetinin bir kazasıdır. Osmanlı dönemindeki ilk ismi Ermenipazarı olarak geçmekteydi. Hemen sonra Pazarcık haline gelmiştir. Ayrı bir Pazarcık ilçesi ile karıştığından adı Pazaryeri olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir.Pazaryeri kazası, Marmara bölgesinin doğu bölgesinde bulunan Bilecik vilayetinin ufak ve güzide bir kazasıdır. Doğu bölgesinde Söğüt ve Bozüyük, batı bölgesinde Bursa’nın İnegöl kazası, kuzey bölgesinde Bilecik merkez kaza, güney bölgesinde Bozüyük kazası ile dönüştürülmüştür. Yüzölçümü 399 km2’dir. İlçe, Marmara Bölgesinde mekan almasına karşın iklimi sert ve karasaldır. Ege ve Batı Karadeniz, ve İç Anadolu Bölgesi iklimlerinin bazı zamanlar etkilerini göstermiş olduğu aktarım bölgesini meydana getirir. İlçenin topografik yapısı engebeli ve dağınık şeklidir. Plato görünümünde vadiler içinde ufak düzlükler kalır. İlçe merkezinde, Kireçlik Tepesi 890 metre, batı bölgesinde Ahı Dağı 1110 metre, kuzey bölgesinde Esemen Sırtları (Dokuzöküz Dağları), güney bölgesinde Ahı Dağının devamı Uzunçam, Karateke, Kertalan Sırtları 1000-1500 metre içinde değişen yüksekliklere haizdir. İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 810 metre olup arazi yapısı doğu yönüne doğru alçaktır. İlçe arazisinin ziraat sektörü olacak şekilde kullanılmış olan (12204 ha) kesimleri üç tarafı dağlarla çevrili bir ova halindedir. Ova iç tarafında kuzey bölümünü boydan boya geçmekte olan Sorgun Çayı, doğu tarafından geçmekte olan Karasu Çayı ve bu tarz şeyleri besleyen derelerden sulama olaraktan yararlanılmaktadır. Bu çaylar ve derelerin üstüne kuruluşu gerçekleşen ve isimlerini kurmuş oldukları yerlerin adlarından alan Küçükelmalı, Bozcaarmut, Esere, Kamçı, Sorgun, Büyükelmalı, Sarnıç benzeri göletlerin ziraat topraklarının sulanmasına ve civar iklimine pozitif tesirleri olmaktadır.

İlçe içerisinde okuryazar miktarı %98 civarı durumundadır. İlçe merkezinde Anadolu Lisesi, Anadolu Kız Meslek Lisesi, Çok Programlı Lise ve Sağlık Meslek Lisesi olmak suretiyle dört tane lise; Demirköy ve Kınık köylerinde iki tane ilköğretim okulu taşıma merkezi şeklindedir. İlçe merkezinde 1994 senesinde tahsile geçmiş olan Bilecik Üniversitesi’ne bağlı olan Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar Programcılığı, Tekstil Dokuma, Tekstil-Baskı, Bilgisayar Uygulamalı Muhasebe, Doğaltaş Dekorasyonu Programı ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümleri eğitimi sürdürmektedir. Halk Eğitim Çalışmaları ise senenin belli aylarında oluşturulan kurslarla sürmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ