Bilecik Osmaneli Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Osmaneli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Osmaneli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Osmaneli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Osmaneli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Osmaneli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Osmaneli Hakkında
Osmaneli, Güney Marmara’da bulunan Bilecik vilayetinin bir kazasıdır. Kuzey tarafında Sakarya ilinin Pamukova, kuzeydoğu tarafında Sakarya ilinin Geyve, güneydoğu tarafında Gölpazarı, güney bölümde Merkez kazayla, batı tarafında Bursa vilayetinin Yenişehir, kuzeybatı tarafında İznik kazalarıyla çevrelenmiştir.

30 derece doğu meridyen, 40 derece 3 dakika kuzey enleminde olup İstanbul iline 200 kilometre, Bursa vilayetine 120 kilometre, Adapazarı’na 70 kilometre, Eskişehir’e 120 kilometre mesafede yer almaktadır.Geçmişi Milattan Önce 1000 yılına kadar uzanmakta olan 1308 senesinde Osmanlı topraklarına katılmış bir Anadolu kazasıdır.

Osmaneli ilçesinin yüzölçümü 526 kilometre kare olup kaza merkezinin nüfus bilgisi 14.521 şeklindedir. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde söz ettiği üzere ayvası, karpuzu, zeytini birçok ziraat ürünü ünlüdür.

Osmanelinin tanınan ilk ismi Anadolu’nun ilk yerleşik halklarından Luwilerin dilinde yakınından geçmekte olan göksu (Gallos) çayından esinlenilerek ilk çağda Mela veyahut Gallos olacak şekilde anılıyordu. Bundan dolayı olsa gerek tanınan ilk ismi Melewana’dır. Helenleşme çağında şehrin ismi Melagina dönüşmüştür. Daha sonra gelen çağlarda LEFKE gibi anılmıştır. Lefke eski Helencede Leuikai “Ak Kavaklık” deyişinden elde etmiştir. Sözcük LEFKE biçiminde söyleniyordu.

1308 Senesinde feth edilerek Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. 1913 senesinde OSMANELİ ismini almaya hak kazanmıştır. 30 NİSAN 1926 senesinde BİLECİK iline bağlı olan bir ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ