Bilecik Bozüyük Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Bozüyük Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bozüyük Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Bozüyük Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Bozüyük Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Bozüyük Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bozüyük Hakkında
Bozüyük, Bilecik’in bir kazasıdır. İlçe ekonomik ve nüfus olaraktan ülkemizdeki diğer bazı vilayetlerden büyük olan ender ilçelerden bir tanesidir. Bilecik’in hesaplı, toplumsal, politik kalbi konumunda bulunmaktadır.

Bozüyük, Ege Bölgesi hudutlarında kalmış olan Kütahya sınırındaki minik bir bölge dışında Marmara Bölgesi hudutları içinde bulunur. Fakat İç Anadolu Bölgesi’nde görülmekte olan karasal iklimin tesiri altında kalmaktadır. Kış ayları epey soğuk ve yağmurlu,yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Yağışlar çoğunlukla kış ayında ve kar biçiminde olur. Don ve kırağı vakasının çok olmuş olduğu aylar, Ocak ve Şubat aylarıdır. Don ayları Kasım ayı ortalarında başlar Nisan ayının ortalarına değin sürer.

Asya ile Avrupa içinde doğal bir köprü rolü kabul edilen Anadolu’nun hemen her köşesi bu önemle jeopolitik durumu sebebiyle, ilk çağlardan beri hareketli ve zengin bir tarihe haizdir.İlkçağlardan bu yana bu alanda sırayla Hititler’in, Milattan Önce 1200 senelerinden sonrasında balkanlardan gelmiş olan Frigyalılar’ın bölgeye hakim olmuş olduğu şimdiki İçköy, Yaylacık ve Manişar olarak isimlendirilen bölgelerde tarihi Mina ilinin kurulmuş bulunduğunu antik kalıntılardan bilinmektedir. Bölgede bulunan tahmin edilen 600 senelik Frig hakimiyetine doğu tarafından kafkaslardan gelmiş olan Kimmerler son vermişlerdir. Kimmerlerin tahmin edildiği üzere 1 yüzyıllık hakimiyetine de batı tarafından gelmiş olan Lidyalılar son vermiştir.

Bundan sonra gelen yüzyıllarda sırası ile bölgeye doğu tarafından gelmiş olan Persler ile batı tarafından gelmiş olan Büyük İskender komutasındaki Makedonyalılar hakim durumuna gelmiştir. İskender imparatorluğu parçalanınca sahada uzun seneler bu imparatorluğun parçası olan Bitinyalılar hayatlarını sürdürmüşlerdir. Sonraları Roma İmparatorluğu hakimiyetine giren bölge Milattan Sonra 395 senesinden sonrasında Doğu Roma kısaca Bizans hakimiyetine dahil olmuştur. Bu senelerde Bozüyük’ün isminin lamunia bulunduğunu kabul edilmektedir.

600 – 720 seneleri içinde bölge, İstanbul ilini elde etmek için gelmiş olan Arap Emevi kuvvetlerinin geçit yeri haline gelmiştir.

1071 senesinde doğu tarafından gelmiş olan Selçuklu Türkleri’nin Malazgirt Savaşı neticesi, Bizans İmparatorluğuna yenilgiye uğramasıyla Bozüyük ve etrafı Selçuklu Türkleri’nin hakimiyetine kazandırılmıştır.

İlçenin nüfus bilgisi 31.12.2010 tarihli ADNKS datalarına nazaran 66.255’dir. Bu durumun 57.491 ‘i kaza merkezinde, 8.764’ü ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. İlçe merkezi altı semtten meydana gelmektedir.

İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba, 44 köy ve 5 semtten (Dördü Dodurga’da, bir tanesi Cihangazi’de) meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ