Bilecik Belediyesi Personel Alımı

Bilecik Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bilecik Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bilecik Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bilecik Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bilecik Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bilecik Tarihi, Coğrafi Yapısı ve Ekonomisi
Bilecik, ülkemizim Marmara Bölgesi’nde bulunan bir vilayettir. Şeyh Edebali’nin türbesi burada bulunmaktadır. Bilecik, Marmara Bölgesi’nin güney doğu bölgesinde bulunmaktadır. Enteresan ismiyle Türkiye’de dört alanda da toprakları olan tek şehirdir. Bilecik Marmara, Karadeniz, İçanadolu ve Ege Bölgelerinin kesiştiği noktadadır. Kent en eski tanınan isimleri Agrilion ve Belekoma’dır. Bilecik, Osmanlı Devleti’ nun kurulmuş olduğu topraklardır. Sakarya Nehri’nin ekseninde toprakları olan ilimiz antik çağlardan dünümüze dair tarihin her döneminden izler verilmiştir. Varlıklı dereleri, gölleri, ormanları ve maden çalışanları ocakları ile farklı bir hususiyet taşır.

Bilecik’te Batı Anadolu ağzı tercih edilmektedir. Bilecik Marmara Bölgesinin Güney Marmara Kısmında kalır. Karadeniz, İç Anadolu ve Ege ile Marmara Bölgelerinin tam kesim konumları üzerindedir. Hasılı 4 sahada da kalır. Bilecik; 39° ve 40° 31’ kuzey enlemleri ile 29° 43’ ve 30° 41’ doğu boylamları içinde yer alır. Doğu tarafında Bolu ve Eskişehir güney tarafında Kütahya, batı kesiminden Bursa, kuzey tarafında ise Sakarya vilayetleri ile sınır halindedir.

Bilecik 4321 kilometrekarelik konumu ile ülkemiz Cumhuriyeti’nin ufak vilayetlerinden bir tanesidir. Saha listesi itibariyle 65. sırada kalır. Merkezî kazanın yüzölçümü 844 kilometrekaredir. Nüfus itibariyle da minimum olan illere önderlik yapar.2010 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına bakılırsa Bilecik ilinde merkez kazayla birlikte 8 kaza, 7 kasaba ve 243 köy yer alır. İlçeler: Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar’dır.

Bozüyük: Bozüyük Frigler evresinde oluşmuş bir yaşam merkezi konumundadır. 1908’den sonrasında Ertuğrul Livası’na bağlanarak Ilçe merkezi inşa edilmiştir. Bozüyük Bilecik’in vilayet bulunması dahil 1924 senesinde ilçe durumuna kavuşturulmuştur. Bozüyük kazası birçok tesisiyle imalat merkezi halindedir.

Gölpazarı: Bizanslılar evresinde Harmankaya Tekfurluğu’na dayanan olan Gölpazarı, Osman Gazi tarafınca kabul edilmiştir. Gölpazarı kurulduğu günden sonra sıra ile Resulşel, Dönen ve Akçaova (Akçaoba) isimleriyle anılmış, nihai olaraktan Gölpazarı ismini verilmiştir. Gölpazarı aralığında meyvecilik yaygın olarak görülmektedir.

İnhisar: İnhisar eski zamanlar Söğüt’e bağlı olan bir kasaba durumundayken mütevazi nüfusuna karşın coğrafi durumu göz önüne alınarak 1991 senesinde ilçe olmuştur.

Osmaneli: Osmaneli fazla eski bir yaşam noktasıdır; Trakyalılar, Romalılar ve Bizans’a ilişkin kalıntılar bunu göstermektedir. İlçede her sene karpuz şenliği düzenlenmektedir.

Pazaryeri: Pazaryeri’nde ilk yaşam 1273 senesinde meydana gelmiştir. Pazaryeri’nde armağanlık ve turistik toprak hane eşyası ve ağaç eşya yapımcılığı da sürdürülmektedir.Ünü yöre illere yayılmış olan pazaryeri bozası fazla lezzetlidir. Ek olarak bira mayası imalatı için kullanılmış olan şerbetçiotu bitkisinin Dünya’da en kaliteli yetiştirildiği bölge Pazaryeri’dir.

Söğüt: Söğüt, Ertuğrul Gazi tarafınca bir kuşatma ve mücadele nihayetinde 1232 senesinde Bizanslılardan alınmıştır. Ertuğrul Gazi Türbesi’nin de iç tarafında bulunmuş olduğu kaza ehemmiyetli bir gezim merkezi konumundadır. Her sene Söğüt şenlikleri düzenlenmekte ve fazla büyük katılım olur.

Yenipazar: Eski isimi Kırka olan Yenipazar, Cumhuriyetten evvel Bolu’nun Göynük kazasına dayalıydı. 1926’da kasaba olacak şekilde Gölpazarı’na bağlanmış, 1988’de de ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ