Bayburt Demirözü Belediyesi Personel Alımı

Bayburt Demirözü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Demirözü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bayburt Demirözü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bayburt Demirözü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bayburt Demirözü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Demirözü Hakkında
Demirözü, Bayburt’un bir kazasıdır. Eski ismi Kısanta olarak geçmektedir.
Demirözü kazası nüfus olaraktan 2000 kişiden aşağı olmasına karşın Bayburt’a kaza olaraktan kazandırılmıştır. İlçenin geçimi tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Günümüzde büyükşehirlere göç sunmaktadır. İlçe içerisinde sanayiye dönük değirmen ve birkaç ufak atölyeden farklı bir şey bulunmuyor. Demirözü kazasından çıkmış büyükşehirlerde hayatını sürdüren birçok varlıklı iş adamı yer almaktadır.İlçemizin bilinen en eski halkı Milattan Önce 1500’lü yıllarda hayatını sürdüren Azizi ve Ayyaş’lar kavimleridir. Gerçekleşen incelemelerde sağlanan malumatlar Milattan Önce 3000-2000 içinde tarihlenen ilk Tunç Çağının İlçeye bağlı olan Bayrampaşa Köyünün batısında yer alan evcikler tepesi Höyüğü ve Gökçelere Beldesi içerisindeki (Pulur) Höyüğü ilk tunç çağına ilişkin çanak çömlek buluntuları ile ehemmiyet kazanmıştır. Katman kesitlerinde denk gelinen karbon ve kül dokuları, İlk Tunç çağlarında Pulur Höyüğünün bir yangın geçirdiğini göstermektedir. Daha sonra gelen katmanlardan sağlanan çanak çömlek buluntuları ise burada bulunan yerleşin Milattan Önce  1000’li yıllarda da devam ettiğini göstermektedir.

Yörenin Urartu, Kimler, İskitler, Med, Pers, Pontus, Roma, Bizans, Arap, Selçuklu ve Osmanlı yönetimi altına girmiş olduğu kabul edilmektedir. Osmanlı zamanında civarda Müslüman, Ermeni ve Rum halklarının yaşamış olduğu Osmanlı arşivlerinde yer alan kayıtlardan bilinmektedir.

Yörenin 1410 yılında Karakoyunluların, 1467 senesinde Akkoyunluların hakimiyeti altına girmiş olduğu bilinmekte olup, 1473 senesinde de Fatih Sultan Mehmet’in Otlukbeli Savaşının geçmiş olduğu alanın büyük bir kısmı ve Akkoyunluların mekanı Demirözü İlçesi hudutları içerisinde bulunmaktadır.

Cumhuriyet kurulmasından evvel kasaba merkezi olan kaza, 1968 senesinde Belediye teşkilatı haline gelmiştir. 4 Temmuz 1987 gün ve 19507 sayılı resmi gazetede bildiri yapılan 3392 kanunun çıkmasıyla ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ