Bayburt Belediyesi Personel Alımı

Bayburt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bayburt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bayburt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bayburt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bayburt Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bayburt, ülkemizin Doğu Karadeniz Kesminde yer alan bir vilayettir. Yerli vatandaşların ehemmiyetli bir kesmini Türkmen/Çepniler meydana getirir. 2010 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına nazaran il içerisinde; merkez kaza ile birlikte 3 kaza, 6 belediye ve 165 köy bulunur.

Coğrafya
Bayburt vilayeti 40 derece 37 dk. kuzey enlemi ile 40 aşama 45 dk. doğu meridyeni, 39 aşama 52 dk. güney enlemi ile 39 aşama 37 dk. batı meridyeni içinde kalır. Doğu ve Güneydoğu bölümünde Erzurum, batı bölgesinde Gümüşhane, kuzey bölgesinde Trabzon ve Rize, güney bölgesinde Erzincan vilayetleri ile çevrili Anadolu’nun kuzey-doğu bölgesinde Çoruh nehri kenarında ve denizden 1550 m. yükseklikte sektöre kazandırılmış 3652 kilometrekare yüzölçümü bulunan bir vilayettir.

Bayburt ve etrafı yeryüzü şekilleri itibariyle genel olaraktan üç bölümden meydana gelmektir. Birincisi sahanın batı yarısını yaratan Bayburt ovası, ikincisi nehirlerin oluşturmuş olduğu vadiler ve üçüncüsü de yörenin çevresini çevreleyen ve doğu yarısında yer tutan dağlarla kaplı alanlardır.

Tahminen 900 kilometrekare’yi gören Bayburt ovası 1450-1750 m. içinde değişen yüksekliktedir.Arazinin %45’ini yaratan dağlarla kaplı yerde; Pulur (2300 m), Otlukbeli (2520 m), Saruhan (2400 m), Çoşan (2963m), Kop (2600 m), ve Çavuşkıran (2850 m) dağları güney kesimde batı tarafından doğu yönüne doğru sıralanır. Kuzey kesimde ise; Zülfe (2750 m), Kemer (2856 m), Soğanlı (2750 m), Haldize (3000 m), Kırklar (3350 m) dağları bulunmaktadır. Çoruh nehrinin çizmiş bulunmuş olduğu gösterim orta bölümündeki sahanın doğu bölgesinde ise; Kaledere tepesi (2500 m) ve Ziyaret tepesi (2400 m) kalır.

Ekonomi
Ekonomik yaşam, tarihi gelişim içinde temel değiştirmemiştir. Ticaret ve sanayiin gelişmediği il içerisinde ziraat ve hayvancılık başlangıçtan bu yana ekonomiyi sürükleyici bir rol oynamıştır. Ziraat ürünü olacak şekilde il içerisinde tahıl türleri, yem nebatları, şeker pancarı ve azca da olsa meyve sebze imalatı yapılmakta, genel anlamda vilayetin sebze gereksinimi öteki vilayetlerden karşılanmaktadır. Arazinin aşırı bölümü kıraç olup Çoruh vadisinde; Aydıntepe ve Sünür ovalarında sulu ziraat gerçekleşmektedir.

Hayvancılık vilayetin geçim kaynaklarından en önemlisidir. Arazi hayvancılık meydana getirmeye fazla elverişlidir. Mera hayvancılığı gerçekleşmektedir. Son senelerde besi hayvancılığına doğru bir büyüme gözlenmektedir. Süt inekçiliği ıslah faaliyetleri da ilerlemektedir. İlimiz kaza ve köylerinde arıcılık inşa eden aile sayısında büyük yükseliş gözlenmekte, vilayet sathında fazla nefis kokulu bal imalatı gerçekleşmektedir.

Bayburt vilayeti fazla eski transit ticaret yolu olan Trabzon-İran arasındaki “İpek ve baharat yolu”nun bir durağıdır. Ekonomik durumu ziraat, hayvancılık ve ticaret ağırlıklıdır. Ziraat haricinde kalan ekonomik yapısı, imalat yolu ile satışa arz biçiminde değil, dışarıdan getirip satışa sunma biçiminde gelişmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ