Bayburt Aydıntepe Belediyesi Personel Alımı

Bayburt Aydıntepe Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aydıntepe Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bayburt Aydıntepe Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bayburt Aydıntepe Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bayburt Aydıntepe Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aydıntepe Hakkında
Aydıntepe, Bayburt vilayetinin bir kazasıdır. İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 24 köy ve 4 mahalledenmeydana gelmektedir.2009 senesi adrese dayalı nüfus sayımı neticelerine bakılırsa İlçe Merkezinde 2663, köylerde 4122 olmak suretiyle İlçemizde toplam 6785 kişi hayatlarını devam ettirmektedir. Kilometrekareye düşen birey sayısı 14 şeklindedir.
İlçe nüfusunun mesleklere nazaran dağılımını gösterir emin rakamlar bulunmamakla beraber nüfusun tahminen % 15‘i işçi, memur ve emeklilerden oluşmaktadır. %1’i ticaret erbabı, % 13’ü talebe, % 50’si ziraat alanında hayatlarını sürdüren kişilerdir. Geriye kalmış olan bölümü ise çocuk, ev hanımı, işi olmayan ve yaşlılardan meydana gelmektedir.

İlçe nüfusunun tahmin edildiği üzere % 68,7’si ilkokul, % 10’u ortaöğretim, % 2’si yüksekokul ve üniversite diplomalı, % 5.3’ü diplomasız, %14’ü ise henüz okula gitmeyenlerden oluşmaktadır. Nüfusun %51‘i bayan , % 49 ‘ u erkektir.

Vatandaşların tümü müslümandır ve Türkçe dilini konuşmaktadırlar. Etnik yapıda değişiklikler bulunmamaktadır.

Son on senede imal edilen üç nüfus sayımı neticeleri araştırıldığında İlçe merkezi nüfusunda yükseliş, köyler toplam nüfusunda azalma olduğu görülmektedir. İlçe toplam nüfusunda ise ehemmiyetli bir değişikliğin yer almadığı tespit edilmektedir.

Doğu Karadeniz bölgesinin tipik göç hareketlerinin aşırı olmuş olduğu İlçemizde göç olgusu nüfus yükseliş hızını olumsuz istikamette etkilemektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ