Batman Sason Belediyesi Personel Alımı

Batman Sason Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sason Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Batman Sason Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Batman Sason Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Batman Sason Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sason Hakkında
Sason, Batman şehrinin bir kazasıdır. Sason, dağlarının içinde inşa edilmiş eski bir yaşam birimidir. İlçe merkezi Helkıs Dağı eteklerine inşa edilmiştir. Sason ilçesinin giriş bölgesinde şifalı içmeler bulunur. Sason dağların bir yanı Kozluk üstünden Bitlis vilayetine çıkarken öteki yanı Muş ovasına çıkar. 3000 metreye yakın yükseltisiyle Mereto Dağı Diyarbakır havzasından net bir halde görülebilmektedir ve bu yörede yer alan en büyük dağ konumundadır.Ermeni dilinde geçen “Sasun” ve “Sanasunk” isimleri 3. asırdan sonra Ermeni, Rum-Bizans, Süryani ve Arap kaynaklarında belirtilmiştir. Tarihî Sasun bölgesi günümüzdeki sahasına ilave olarak Mutki ve Kozluk (Hazzo) kazalarını de içine almaktadır. Bölgenin tarihî halkı Ermeniler olmakla beraber Kürt ve Arap halklarına da en eski devirden itibaren denk gelinmektedir.

Ermeni halk edebiyatının en tanınmış yapıtı olan Sasuntsi Tavit (Türkçesi Sasun’lu Tavit) destanı, 10. asır aralığında Mısır ve Irak’ın Arap hükümdarlarıyla olan münasebet ve çatışmaları mevzu alır. Destanın kimi ögeleri Asurlular evresine ilişik çok daha eski efsaneleri anlatmaktadır.

19. asır nihayetinde Sasun, Ermeni ulusal hareketinin en dikkat çekici odak konumlarından bir tanesi haline gelmiştir. Hınçak partisinin girişimiyle 1891 senesinde geçmiş olan Sasun İsyanı kısa bir zaman sonrasında Ermeni Devrimci Federasyonu (“Taşnak”) örgütünün denetimine girmiş ve fasılalarla 1904 senesine değin devam etmeye başlamıştır. İsyan bu tarih içerisinde Batılı devletlerin müdahale etmesiyle bitmiş ve başkaldırı öncüsü olan Antranik Ozanyan sürgün olaraktan ülke dışına gönderilmiştir.
Günümüzde kaza nüfusunun fazlaca bölümü gündelik hayatta Arapça dilini kullanmaktadır. İç bölgede bulunan en yüksek köylerin bazılarında Kürtçe konuşan azca bir bölüm bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ