Batman Hasankeyf Belediyesi Personel Alımı

Batman Hasankeyf Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hasankeyf Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Batman Hasankeyf Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Batman Hasankeyf Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Batman Hasankeyf Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hasankeyf Hakkında
Hasankeyf, Batman ilimize baülı olan bir ilçedir. İki yakasını Dicle Nehrinin ayırdığı tarihi bir kazadır. 1975 senesi nüfus sayımlarına bakılırsa nüfus bilgisi 13.823 olan Hasankeyf, vermiş olduğu devamlı göçler sebebiyle 2000 senesinde nüfus bilgisi 7493 seviyesine düşmüştür. Eski ilinin tarihi, 10.000 sene öncesine değin gitmektedir. 1981’de doğal koruma yeri olarak kabul edilmiştir.Kuzey tarafından güneye kıvrılıp giden Dicle Nehri üstünde bulunması ve o günler içerisinde ticaretin ehemmiyetli bir kesminin nehir kanalıyla gerçekleşmesi sebebiyle Hasankeyf, ticari ve ekonomik olarak da gelişen bir ilçemizdir.

Hasankeyf’i Artuklular’dan alan (1232) Eyyubiler, hâlâ bölgeye tam egemen olamadan Moğol istilasi ve harabiyeti ile karşı karşıya gelmişlerdir. 

Eyyubiler, Moğol şokunu atlattıktan sonrasında 14. asır başlarından sonra Hasankeyf’i tekrardan imar etmeye start verdi. Bilhassa son zamanlarda Hasankeyf’te yer alan birçok yapıtta imzası yer alan Eyyubiler’in, Sultan Süleyman aşamasında bu imar icraatı zirveye ulaştı. Hasankeyf, bu senelerde zamanının en parlak dönemlerinden bir tanesini yaşadı.

Hasankeyf, üstünde gerçekleşmesi tasarlanan Ilısu Barajı ile sular altında kalma ve tüm kültürel hazinesini yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ