Batman Gercüş Belediyesi Personel Alımı

Batman Gercüş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gercüş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Batman Gercüş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Batman Gercüş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Batman Gercüş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gercüş Hakkında
Gercüş, Batman şehrinin 13.500 nüfuslu bir kazasıdır ve Mardin ile sınırdır. İlçe 1926 seneye değin Midyat kazasına bağlı olan bir köy olurken bu tarihten sonra ilçe yapılmıştır. Batman 1990 senesinde vilayet olduktan sonrasında Mardin’in kazası olan Gercüş Batman vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. İlçe Mardin iline 80 kilometre, Batman’a 59 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

İlçe içerisinde sağlık ocağı, devlet hastanesi, öğretmen evi, lise ve yatılı bölge ilköğretim okulu anadolu öğretmen lisesi bulunmaktadır. Batman’a 59 kilometre, Diyarbakır iline 160 kilometre mesafede yer almaktadır.Gercüş, Mardin-Midyat eşiği demiş olduğumuz 1100-1200 metre yükseklikte bulunan dağların kuzey eteğinde, çevresi dağlarla çevrili 850 rakımlı bir platoda kuruludur. Güney bölgesinde Midyat, kuzey bölgesinde Hasankeyf, doğu bölgesinde Dargeçit, batı bölgesinde Savur ve Bismil kazaları ile çevrelenmiştir. İlçe merkezi Batman vilayetine 59 kilometre mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 1070 kilometrekaredir. Nüfus yoğunluğu kilometrekareye 26 kişidir. Yaklaşık sıcaklığı 20 derecedir. Yaz mevsiminde hararet 37-40 dereceye değin çıkar. Kış sıcaklıkları ise 2-6 derece içinde değişmektedir. Senelik yaklaşık yağmurlu gün sayısı 90’dır. İlçe içerisinde karasal iklim egemenlik sürer.

Genel olaraktan iktisat tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Fakat sulanabilir sahaların darlığı ve su kaynaklarının az olması sebebi ile bu sahalardakii imalat günlük ev gereksinimlerini karşılamaktan uzaktır. Üzüm, Buğday, Arpa, mercimek, nohut, sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Farklı iş branşlarında 262 adet ufak esnaf bulunmaktadır. İşletme büyüklüklerine ulaşmış işyeri mevcut değildir. Endüstri kuruluşu yoktur. Yaklaşık gelir düzeyi ülkemiz ortalamasının fazla altında kalmaktadır. Nüfusun önemli bir kısmı mevsimlik işçi olacak şekilde dışarı gitmektedir. Tarımsal icraatlarda kullanılmış olan saha toplam arazinin %16.88’i kadardır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ