Batman Belediyesi Personel Alımı

Batman Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Batman Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Batman Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Batman Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Batman Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Batman Hakkınd Coğrafi ve Ekonomik Bilgiler
Batman, ülkemizin Güneydoğu Anadolu kesminde bulunan bir vilayettir. Dicle’nin akmış olduğu topraklarda varlıklı tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik şehri Hasankeyf, bini geçen mağaralarıyla, tarihsel anıtlarıyla bir tabiat harikasıdır.1990 yılına değin çok hızlı bir büyüme yaşayan Batman, 16 Mayıs 1990 tarih ve 3647 sayılı kanunun çıkmasıyla ülkemizin 72. vilayeti olabilme unvanına kavuşmuştur.Batman vakti haysiyetiyle yeni bir kent olmasina rağmen yaşam konumunda inşa edilen kentlerin zamanı Sümerlere değin uzanmaktadır. İluh Tepesi’nin bulunmuş olduğu sahada bir Sümer kent yerleşiminin bulunmuş olduğu, fakat bataklık bir arazi uzerine kurulu olduğu için kentin zaman kapsamında yeraltına göç ettiği tahmin edilmektedir.Ek olarak İluh Tepesi olaraktan isimledirilen Arazi, araştırmalar sonunda doğal olmadığı ve suni bir tepe olmuş olduğu ispat etmiştir. Batman’ın ismini “batmak” teriminden bu nedenle temin etmiş olabileceği tahmin edilmektedir. 1940 senesinde Batman civarında petrol bulunmuştur.

Coğrafya
Batman’ın iklim özellikleri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde oluşundan ötürü genel manada Uzak Akdeniz İklimi kapsamındadır. Senelik yaklaşık yağmur tutarı 750–1000 metre civarındadır. Kışlar ara ara sert ve soğuk geçmektedir. 1 Ocak 2007 senesinde termometreler -24 dereceyi kaydetmiştir. İlkbahar aylarında Beşiri ve Batman ovalarında bolca otluk olup İç Anadolu ve Doğu Anadolu’dan mevsimlik Küçükbaş ve Büyükbaş Hayvan besiciliği göçü almaktadır. Ölçülen en fazla sıcaklık 48.8 derece ile 10 Temmuz 1962’de kayda başlamıştır.

Yazlar sıcak geçmektedir. Yaz mevsiminde bazı zamanlar şiddetli yağışlarda yaşanmaktadır.

Ekonomi
Nihai yıllardaki şehre imal edilen plansmanlar ve sanayinin gelişmesiyle kent, süratli bir değişimle gelişmiştir. Bilhassa inşaat pazarının gelişmesi Batman ilini büyük ölçekte geliştirmiştir. Endüstri hızı ise ülkemiz vilayet listesinde 15. olup, kısa müddet içinde OSB(Organize Sanayi Bölgesi) sayısı 3’e terfi etmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ