Bartın Ulus Belediyesi Personel Alımı

Bartın Ulus Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ulus Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bartın Ulus Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bartın Ulus Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bartın Ulus Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ulus Hakkında
Ulus, Bartın şehrinin bir kazasıdır. Ulus’un zamanının Milattan Önce 3000 senelerine değin dayandığı bilinmektedir. Milattan Önce 800 ile 2000 seneleri içinde bölgeye ilk evvel doğu tarafından, sonrasında batı tarafından seferler, göçler olmuş, Hititlerle modern Gasgolar uzun mühlet bu sahada yaşamışlardır. Anadolu Selçukluları aşamasında Ulus Candaroğulları Beyliğinin hudutları içinde kalmıştır.Osmanlılar döneminde kaza küçük bir yaşam merkezi olaraktan kalmış, rastgele bir ticari, politik ve askeri olaya sahne olmamıştır.

Ulus, Safranbolu’ya bağlı olan nahiye vaziyetinde olurken 8 Ağustos 1944 senesinde ilçe durumuna gelmesi sebebi ile Zonguldak vilayetine bağlı duruma getirilmiştir. 28 Ağustos 1991 gün ve 3760 sayılı kanunun çıkmasıyla Bartın kazasının vilayet durumuna gelmesi üstüne Ulus, Bartın vilayetine bağlı duruma getirilmiştir.

İlçe genel anlamda engebeli araziye haizdir. Bölgenin asal bitki örtüsü ormandır. Denizden yaklaşık yüksekliği 200 metre olup, yüzölçümü 713 kilometrekare şeklindedir.

Turizm istikameti henüz keşfedilmemiş 4000 kişinin yaşamış olduğu tabiat ile iç içe güzide bir kazadır.

Ulus İlçe Merkezine 17 kilometre uzaklıkda olan Ulukaya köyü, Ulukaya Kanyonu ve kanyonun içerisindeki benzeri olmayan şelalesi ile görenleri etkisi altına alan turistlik bir bölge durumundadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ