Bartın Kurucaşile Belediyesi Personel Alımı

Bartın Kurucaşile Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kurucaşile Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bartın Kurucaşile Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bartın Kurucaşile Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bartın Kurucaşile Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kurucaşile Hakkında
Kurucaşile, Bartın şehrinin Amasra ve Ulus ile birlikte 3 kazasından bir tanesidir. Bartın kent merkezine 52 kilometre mesafede Karadeniz kıyı bölgesinde güzide bir kazadır.

Sahada ilk olaraktan Hititler zamanında hayatını sürdüren Pala ve Kaşkalar’ın yaşamış olduğu, sonraları Fenikeliler, Karyalılar ve Akalar dır. Milattan Önce 306 senesinde Kurucaşile kaza merkezine tahmin edildiği üzere 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tekkeönü’nde Kromna uygarlığı bulunur. Kromna Anadolu’nun paflagonya kesminde, Karadeniz’in kıyı bölgesinde inşa edilmiş, bir eskiçağ şehridir.Kurucaşile, Bartın’ın 62 kilometre kuzeydoğu tarafında, Zeytin ve Sandal burunlarıyla sınırlanan seçkin bir beldedir. Batı Karadeniz sahilinde 1965 senesinde Devlet Kara Yolları tarafınca yaptırılmış olan ve 1974 senesinde asfalt ile kaplanan, 010 numaralı karayolu üstünde, varlıklı tabiat güzelliklerine haiz bir kıyı bucak görüntüsündedir. Kuzey bölgesinde Karadeniz denizi, güney bölgesinde Bartın vilayeti, Doğu bölgesinde Cide ve batı bölgesinde Amasra kazaları yer almaktadır.

İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği deniz düzeyinden 1500 metreye kadar çıkmaktadır. İlçenin güney tarafı Küre dağlarının bir uzantısı olan Karadağ, Kayaardı ve Karsaduran dağları ile çevrelenmiştir. 159 kilometrekarelik yüzölçümünün %40’ı ormanlarla çevrili olan ilçe içerisinde ziraat sektörü çok azdır. İlçe içerisinde tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu duruma bakılırsa kış ayları soğuk ve yağmurlu yaz ayları ise ılık ve yağmurlu bir şekilde geçmektedir.

İlçe merkezinden başlamış olan 010 numaralı karayolu 1965 senesinde inşa edilmiş olup 1974 senesinde asfalt kaplaması sona ermiştir. İlçemizi Bartın vilayet merkezine bağlayan 52 kilometrelik bu yol fazlaca virajlı, dar ve iniş-çıkışlı durumdadır. Bununla beraber 11 köyümüz bu yol güzergâhında yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ