Bartın Belediyesi Personel Alımı

Bartın Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bartın Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bartın Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bartın Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bartın Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bartın Ekonomik ve Coğrafi Bilgiler
Bartın, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde Batı Karadeniz Kısmında ufak bir vilayettir. 1991 senesinde Zonguldak vilayetinden ilişkisi kesilerek ülkemizin 74. vilayeti durumuna gelmiştir. Doğu bölgesinde Kastamonu, güney bölgesinde Karabük, batı bölgesinde Zonguldak vilayetleri, kuzey bölgesinde Karadeniz yer alır. Orman itibariyle varlıklı olan vilayetin fazlaca bölümü Küre Dağları Millî Parkı hudutları kapsamında bulunmaktadır. Bartın Çayı Ülkemizde üstünde nakliyecilik oluşturulan tek akarsudur.

Coğrafya
Batı Karadeniz Bölgesinin, 410 53′ kuzey enlemi ile 320 45′ doğu meridyeni içinde kalır. Kuzeyini 59 kilometre’lik kumsal şeridiyle Karadeniz çevrelerken, doğu tarafından Kastamonu, doğu ve güney bölümde Karabük, batı tarafında ise Zonguldak illeriyle sınırdır. Yüzölçümü 2143 kilometre karedir. İl merkezinin rakımı 25 metredir.Ekonomik
İlimiz, 2012 senesinde açıklayan Yeni teşvik sistemine bakılırsa 4. Alanda bulunmaktadır.

Bartın, vilayetler Sosyo‐Ekonomik gelişmişlik listesinde 48. (Kalkınma Bakanlığı 2011) sıradadır.

Ekonomik yapıyı tayin eden temel öğeler Madencilik, Endüstri, Ziraat, Tic., Turizm ve Ormancılıktır. Ek olarak; el işlemeleri, tel kırma, dokumacılık, ağaç oymacılığı (çekicilik), vapur yapımcılığı, taş sac inşası, günümüzden gelmiş olan belli başlı el sanatlarıdır.

Ulusal Gelirin sektörel dağılımı araştırıldığında (TR81 Zonguldak, Karabük, Bartın); Hizmetler Konumu (%54,3) birinci sırada gelmekte olup, onu Endüstri Konumu (%39,7) ve Ziraat Dalı (%6,0) takip etmektedir. (TÜİK-2011)
TÜİK 2010 Datalarına nazaran birey başı gelir (GSKD) TR81 Bölgesi (Zonguldak-Bartın-Karabük) için 7.952$’dır.

Ana Geçim Kaynakları
İlimizin iç ve dış ticaretinin öncelikli konusunu ziraat ve endüstri mamulleri oluşturuyor. Öncelikli ziraat mamulleri buğday, arpa, mısır ve yulaf, elma, armut, ayva, muşmula, kiraz, erik, ceviz, kestane, fındık, şeftali, kızılcık, çilek, kivi, dut; endüstri nebatları ise ayçiçeği, soğan, sarımsak, patates ile nohut, fasulye, bakla ve bezelye benzeri baklagillerdir. Hayvancılık düşük kapasitelidir. Su mamulleri yönünden varlıklı bir potansiyele haizdir.

İlimizdeki endüstri fabrikası toprak, plastik, mobilya, makine, konfeksiyon, besin (konserve, süt ve süt mamulleri, helva, tabii kaynak suyu, defne yaprağı ve çam fıstığı) ve madencilik ve tekstil-konfeksiyon endüstri ağırlıklıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ