Bartın Amasra Belediyesi Personel Alımı

Bartın Amasra Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Amasra Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Bartın Amasra Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Bartın Amasra Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Bartın Amasra Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Amasra Hakkında
Amasra ilçemiz, Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın vilayetine bağlı olan bir kazadır.Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanı sıra korunaklı birer liman görevi görmekte olan iki koy ve ana karaya bağlı olan ve bağımsız adaları ile benzeri olmayan bir görsel güzelliğe de haiz olan Amasra hem 3000 senelik geçmişi, hem cazibe ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık sahaları ile görülmeye değer yerlerden bir tanesidir. Amasra günümüzde emsalsiz balık lokantaları, temiz orta boyuttaki otelleri ve yüksek sayıda ev pansiyonuyla turizme katkı sağlamaktadır. Sanatçı Barış Akarsu’nun memleketidir. Barış Akarsu Ocak 2007 yılında çıkarmış olduğu nihai kasetini Amasralılar için yazmıştır.
13. asırda Cenevizliler tarafınca istila edilen Amasra’ya Fatih Sultan Mehmet 1460 senesi Ekim ayı itibari ile bir sefer tertip eder. Şehre hakim olan bir tepeye vardığında Amasra’ya olan hayranlığını şu şekilde ifade eder.
« Lala, lala!, çeşm-i cihan bu m’ola” ve Amasra kalesine haber yollar : ” Bu kadar hoş bir yere zarar vererek elde etmek istemem kalenin anahtarını bana getiriniz. »

Bu durumun üstüne kale komutanı anahtarı Fatih’in bulunmuş olduğu tepeye getirir ve kent savaşmadan Türklerin hakimiyeti altına girer. Sultan Fatih Amasra’yı fethettikten sonrasında Karabük – Eflani yöresinde hayatlarını sürdürmekte olan Kıpçak Türkler’ini buraya yerleştirmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ