Balıkesir Sındırgı Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Sındırgı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sındırgı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Sındırgı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Sındırgı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Sındırgı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sındırgı Hakkında
Sındırgı, Balıkesir iline bağlı olan kazadır. Yağcıbedir halılarıyla tanınır. İlçenin zamanı fazla eski senelere göre şekillenmektedir. Sındırgı’nın kent olaraktan kuruluşu 18. asrın sonlarında olmuştur. Milattan Önce 6. asırda Persler, Lidya ve tüm Anadolu ile birlikte (Misya) demiş olduğumuz bu çevreyi de İran İmparatorluğuna katmışlardır. 200 sene değin İran hakimiyeti çerçevesinde kalmış olan bölge Bergama Krallığı dahil Romalıların idaresine geçmiş hemen sonra, önce Bizans sonrasında Selçuklular tarafınca ele geçirilerek yönetilmiştir. Karesi Beyliği’nden sonrasında Osmanlı hakimiyeti altına giren bölgeye gelmiş olan Çavdarlılar, Avşarlılar adlarını taşıyan Türkmen kitleleri, Sındırgı yöresine yerleşmişler ve Çavdarlı aşiretinden Halil Ağa’nın kabiri günümüzde kazanın Karagür Köyü mezarlığında bulunmaktadır.Sındırgı, Balıkesir ilinin güneydoğu bölümünde bulunmakta olup, eski Balıkesir-İzmir yolu üstünde Balıkesir’e 63 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Dursunbey, Bigadiç, Güney bölgesinde Manisa’nın Demirci, Gördes ve Akhisar, Batı bölgesinde tekrardan Manisa’nın Kırkağaç, Doğu bölgesinde Kütahya’nın Simav kazası ile çevrilmiştir.

İlçenin arazisi çoğunlukla dağlarla kaplı ve ormanlarla serilidir. Denize olan yüksekliği 230 metredir. Ormanlık ve dağlarla kaplı bölgenin eteklerinde bilhassa batı tarafında Simav Çayı etrafında yaygın düzlükler uzanır. Güney tarafı çamlarla kaplı dağlarla kaplı saha üstündeki Sındırgı beli 725 metre rakımda olup, Balıkesir-Manisa vilayet hududunu kestiği konumu oluşturur.

Doğu tarafında 1615 metre yükseklikte Alaçam dağları, Batı tarafında Davullu ve Kazan Dağlarının yamaçları, Güney tarafında Kazan dağlarının yamaçları ve yeniden Güney tarafında 1382 metre yüksekliğinde Sidan dağı yer almaktadır. Ek olarak kuzey-batı yönündeki Ulus dağı 1769 metre yükseklik ile Marmara ve Ege bölgesinin en iyi dağları arasındadır.

İlçe arazisinin %51’i ormanlık, %24’ü tarıma elverişli saha, %22’lik bölüm dağlarla kaplı ve kıraç arazi, %3’lük bölümü ise çayır, mera ve sulu ziraat arazisinden meydana gelmektedir. Ormanlık saha 71.550 hektardır.

1990 senesinden 2000 senesine değin gelmekte olan nüfus dağılımına baktığımız zaman bilhassa köylerden öncelikli kaza merkezi olmak suretiyle büyük kentlere doğru bir göç görülmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ