Balıkesir Savaştepe Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Savaştepe Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Savaştepe Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Savaştepe Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Savaştepe Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Savaştepe Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Savaştepe Hakkında
Savaştepe, Balıkesir’in bir kazasıdır. Savaştepe yörük köylerinin fazla olmuş olduğu ve yörük kültürünün yoğun yaşandığı bir kazadır. Tahmin edilen 15 köyde Karakeçili yörükleri yaşar. Bununla birlikte olarak Hardal, Kılaz, Yüncü yörük aşiretlerinin kurmuş olduğu köyler yer alır.İlçe merkezinin konferans ağzı da Karakeçili Yörük ağzıdır. Kültürel manada tam Ege’dir. Fazla emsalsiz ağır zeybekler oynanır.İlçenin eski ismi Kilesun’dur. Kurtuluş savaşı sırasında yaşanmış olan çarpışmalar ve kaza halkının sağlamış olduğu katkılar sebebiyle 1934 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıyla Savaştepe ismini verilmiştir. İlçenin tarihi fazla eski senelere göre şekillenmektedir. İlk firma yeri şuanki yaşam yerini 2 kilometre doğu bölgesinde yeralan Halkapınar mevkiidir.

Cumhuriyetin ilk senelerinde sektöre kazandırılmış olan Savaştepe Köy Enstitüsü ve onun devamı niteliğinde bulunan Savaştepe Anadolu Öğretmen Lisesi kazanın gelişimine ve tanınmasına ehemmiyetli katkılar elde etmiştir. Okul ülkemizin önde gelmiş olan ve bilinen öğretmen okullarından bir tanesidir ve mezunları ülkemizin her köşesinde binlerce gencin öğrenim ve öğretimini gerçekleştirmişlerdir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ