Balıkesir Kepsut Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Kepsut Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kepsut Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Kepsut Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Kepsut Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Kepsut Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kepsut Hakkında
Kepsut, Balıkesir’in şeftalisiyle tanınmış kazası. Kepsut, Balıkesir’in doğu bölgesinde, denizden 85 m. yükseklikte bir sahaya inşa edilmiş olup; Balıkesir-Dursunbey karayolu üstünde üç tarafı Değirmencik, Kille ve Simav Çayı ile çevrili yarımada görüntüsündedir. İlçenin güney tarafından Balıkesir-Kütahya demiryolu geçer. Kepsut, Balıkesir iline 27 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1953 senesinde Balıkesir merkezin bir bucağı olan konumundan ilişkisi kesilerek ilçe durumuna getirilmiştir.Kuzey tarafında 1.336 metre ile Çataldağ, güneydoğu bölümünde Alaçam Dağları’nın eteklerinde bereketli Kepsut Ovası uzanır. Kepsut Ovası epey bereketli topraklara haiz olmasından ötürü nerede ise her çeşit ürünü yetiştirmek olasıdır.

İlçenin nüfusu 2000 genel nüfus araştırmasına bakılırsa 28022 şeklindedir. Bu durumun 5545’si kaza merkezinde, 22477’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

İlçe içerisinde büyük çapta tesis ve imalat tesisleri bulunmamaktadır. Bu duruma bağlı olaraktan, ekonomik açınma gösteremediği için devamlı göç sergilemektedir. Kepsut, ziraat ekonomisine ehemmiyet vermeli ve üretilmiş olan kaliteli meyvelerini (şeftali-elma-çilek benzeri) iyi pazarlara sunabilmelidir. Vatandaşların ehemmiyetli geçim kaynakları içinde ziraat, hayvan ve ormancılık ilk sıraları alır.İlçe içerisinde süt imalatı ileri düzeydedir. Şeftali, elma, çilek ve farklı meyveler fazla kaliteli olaraktan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Şeftali, ilçenin simgesi durumuna gelmiş olup, yurt bazında meşhurdur. Her sene tertipli olacak şekilde Temmuz sonlarında Şeftali Şenliği düzenlenerek, üreticinin ürününü tanıtmasına imkan sağlanır. Muhtelif mesleklere ve eğitim vaziyetine nazaran sıhhatli bir dağılım sıralaması olmamakla birlikte tahmin edildiği üzere nüfusun %86’sı ziraat, %10’u ticaret, üretim ve küçük sanatlar alanını, %4’ü ise hizmetler pazarın da iş koşturmacasındadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ