Balıkesir Karesi Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Karesi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karesi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Karesi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Karesi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Karesi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karesi Hakkında
Karesi, ülkemizin Balıkesir’in bir kazası. 12 Kasım 2012 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmiş olan 6360 sayılı yasa ile Balıkesir merkez kazasının iki farklı duruma ayrılması neticesi sonrasında ilçe yapılmıştır. Karesi tarımsal iktisat merkezi olup epey işlek yolların kavşağında yer alan bir ulaşım merkezi konumundadır.



İlçenin kuzey bölgesinde Manyas kazası, doğu bölgesinde Susurluk ve Kepsut kazaları, batı bölgesinde İvrindi ve Balya kazaları, güney bölgesinde Altıeylül kazası yer almaktadır. 2013 haysiyetiyle ilçe içerisinde 167.549 fert hayatlarını devam ettirmektedir.

Zamanda çoğunlukla Misya ismiyle tanınan kaza, 13. asırda Karesi Beyliği döneminde faaliyete geçirilmiştir. Ana geçim kaynağı ticaret, endüstri, ziraat ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, kelle peyniri benzeri tarımsal mamulleri ile tanınır. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı ve höşmerimi diğer tanınan yerel mamulleridir.

Karesi kazası ve etrafında yer alan bir çok höyük, mağara ve düz yaşam bölgelerinde oluşturulan incelemelerde bu topraklara Milattan Önce 8000-3000 tarihleri arası yerleşildiği bilinmektedir. Karesi etrafında ilk kez ismi geçmekte olan şehir Agiros (Achiraus)’dur. 1361 senesinde bölge Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir. Karesi kazası halkı etnik köken olaraktan Manav, Yörük, Çepni ve Muhacir karaktere haizdir.

Karesi, Balıkesir Ovası’nın kenarında inşa edilmiştir. İlçenin yüz ölçümü 742,04 kilometre kare şeklindedir. Fazla engebeli bulunmayan Karesi toprakları dalgalı düzlüklerden meydana gelmektedir. İlçe içerisinde 69 semt yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ