Balıkesir İvrindi Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir İvrindi Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İvrindi Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir İvrindi Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir İvrindi Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir İvrindi Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İvrindi Hakkında
İvrindi, Balıkesir’in bir kazasıdır. Kelle peyniri ve loru ile meşhurdur.

Doğu tarafında Savaştepe kazası, güneydoğu tarafında Manisa, güney bölümde İzmir vilayetleri, güneybatı tarafında Burhaniye, batı tarafında Havran, kuzey bölümde Balya kazaları, kuzeydoğu tarafında da Merkez kaza ile çevrelenmiştir.

İlçe toprakları çoğunlukla dağlıktır. Batı bölgesinde Kaz Dağı, güneybatı bölgesinde Madra Dağı yer almaktadır. Dağlardan meydana gelen suları, Madra Çayı toplar. Kocaçay, Madra Dağının alçak kesimlerinde vadisi genişleyerek bereketli İvrindi Ovası’nı oluşturur. Yeşilköy’de baraj gölü yer almakta olup Yeşilköy, Sarıca, Kocaeli, Soğanbükü topraklarında sulu ziraat gerçekleşmektedir. Çoğunlukla domates, biber ve benzeri sebze üretimi gerçekleşmektedir. Ek olarak Kınık göleti, Karaçepiş göleti, Çarkaca göleti, Korucu kasaba göleti yer almakta olup sulu ziraat gerçekleşmektedir. Ardıç Tepe baraj gölü tasarısı üretildiği biçimde ödeneği bakanlıktan çıkmamıştır.İvrindi ilçesine bağlı olan; 4 kasaba, 66 köy ve 4 (Yedi Eylül, Sakarya, Bedrettin, Kurtuluş) semtten meydana gelmektedir.

Ekonomik durumu tarıma endekslidir. Öncelikli ziraat mamulleri buğday, arpa, mısır ve baklagillerdir. Ek olarak düşük oranda üzüm, elma, susam ve ayçiçeği yetiştiriciliği yapılır. Hayvancılık ekonomide ehemmiyetli bir yer tutar. En fazla koyun ve sığır beslenir. Arıcılık gelişme göstermiştir. Son senelerde tavuk besiciliği de epey gelişme göstermiştir. Köylerde el dokumacılığı gerçekleşir. İlçe topraklarında bakır, taşkömürü, linyit, antimon, kaolin ve mermer yatakları yer almaktadır. İlçeye bağlı olan Büyükyenice Kasabası’nda ehemmiyetli oranda kireç imalatı gerçekleşmektedir. Civarda senelerden beri tütüncülük ehemmiyetli gelir kaynaklarından bir tanesini oluşturuyor. Mevsimlik olaraktan pamuk ve zeytin toplama işlerine giden fazla sayıda insan yer alır. Süt ve süt mamullerine ağırlık verilerek sanayileşmeye gidilmelidir. İlçe içerisinde üretilmiş olan kelle koyun peyniri epey ünlüdür. İlçe hudutlarında yer alan Madra Dağı’nda yetişen kestane, ceviz ve kekik üretilmiş olan öteki ehemmiyetli ziraat mamulleri içinde gösterilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ