Balıkesir Havran Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Havran Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Havran Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Havran Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Havran Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Havran Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Havran Hakkında
Havran, Balıkesir’in Körfez bölgesinde bulunan bir kazasıdır.  Deniz’e kıyısı bulunmamaktadır. Bu yönden turizm komşu ilçelerle kıyaslandığı zaman çok yol katetmemiştir. Zeytincilik öncelikli hesaplı faaliyettir. Ek olarak turunçgiller olaraktan mandalina ve süt alanı gelişme göstermiştir. İlk dönemlerden bu yana altın madenciliği oluşturulan sahada, günümüzde bu madencilik icraatı süre gelir. Tarihsel olarakta konaklarıyla ünlüdür. Bir devre ismi baraj inşaatından etkilenen 20.000 nüfuslu yarasa kolonisiyle telaffuz edilmiştir.
Havran, Ege Bölgesi’nin Edremit Körfezi’ne doğru uzanmakta olan bereketli bir ovası üzerine inşa edilmiş, denizden 33 metre yükseklikte bulunan bir yaşam noktasıdır.İlçe iklim dolayısıyla Akdeniz ve Marmara ikliminin egemen olmuş olduğu farklı özellikler gösteren bir bölge olaraktan dikkat çeker. Bölgede turunçgiller büyümektedir.

1873’te kasaba olan, Havran 1 Nisan 1957 senesinde 7033 sayılı kanunun çıkmasıyla İlçe olmuş, bu kanuna binaen 1959 senesinde İlçe teşkilatı faaliyete geçirilmiştir. 1 bucak, 26 köy, 7 köy kazaya bağlı durumdadır.

Okur – Yazar oranı yaklaşık %90 şeklindedir. İlköğretim, Ortaöğretim ve liseler haricinde Balıkesir Üniversitesine bağlı olan Havran Meslek Yüksek Okulu 3 bölümle ( İşletmecilik, Pazarlama ve Bilgisayarlı Muhasebe) öğretim gerçekleştirmektedir.

İlçenin sanayisi tarıma bağlı olup, Zeytin mamulleri ve sofralık zeytin alanında Türkiye İş Bankasına ilişkin ANT GIDA (Fora Zeytincilik) şirketi büyük bir plansman yapıp, ehemmiyetli seviyede Zeytin imal etmektedir. Dünyanın en çağdaş ve büyük Zeytin işleme tesisi özelliğindedir. İlçe merkezinde yörenin zeytinlerden yüksek kaliteli zeytinyağını çıkartan 12 tane Zeytinyağı tesisi yer almaktadır. 2 tane Prina fabrikasın ise Zeytinyağı fabrikalarında tamamıyla alınamayan yağlar benzol ile yıkama tekniği ile azca evsafta zeytinyağı olarak sağlanmaktadır. 1 tane Çiçek Yağı Tesisi ham çiçek yağını işleyerek iç piyasaya sergilemektedir. 1 tane pamuk çekirdeği yağı ve kanola yağı işleme tesisi ile 2 tane ağır yağların arıtılmış olduğu tesis yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ