Balıkesir Edremit Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Edremit Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Edremit Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Edremit Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Edremit Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Edremit Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Edremit Hakkında
Edremit, Balıkesir’in batı bölgesinde, Ege Denizi kıyısında bulunan kazadır. Edremit, Balıkesir’in ikinci en büyük kazası olup zeytincilik ve Kazdağları ile tanınır. İç turizmin ilk ehemmiyetli merkezlerinden olan Altınoluk ve Akçay bu ilçemizde yer almaktadır.

İlçe, Ege Bölgesinde, Edremit Körfezi ile Kaz Dağı arasında bulunan alana yerleşmiştir. Kuzey Yarımkürede, Asya Kıtasının en batı ucu olan Bababurnu’ndan 85 Kilometre doğu tarafından denizden 6 kilometre içerde olup, 39 derece 35 dk. 30 saniye Kuzey Paraleli, 27 derece 2 dk. 48 saniye Doğu Meridyenlerinin üzerinde bulunmaktadır. Batı tarafında Ege Denizi, Ayvacık ve Ezine kazası, kuzey bölümde Bayramiç ve Yenice kazaları, Doğu tarafında Havran kazası, güney bölümde Burhaniye kazası ile çevrelenmiştir. İlçenin yüzölçümü 708 kilometrekare şeklindedir.Edremit’in merkez nüfus bilgisi 1927 senesinde 12.000 gibiydi. Nüfus yavaş artışlarla 1970 senesinde 25.000’i buldu. 1990 senesinde 35.000’i aşan nüfus 1997 senesinde 55.000’e yaklaştıysa da -2004 senesinde Akçay Semtinin kasaba olarak ayrılmasıyla 2007 senesinde 48.000’e geriledi. İlçenin toplam nüfusu TUIK verilerine göre ise 1970 senesinde 40.000 olurken 1990 senesinde 60.000’i aştı ve 2000’de 100.000’e yaklaştı. İlçe içerisinde, Altınoluk, Akçay ve Zeytinli olmak suretiyle nüfusu TUIK verilerine göre 10000’i aşan üç yerleşim yeri yer almaktadır.

İlçenin iklimi Akdeniz iklimini yansıtmaktadır. Kışlar çoğunlukla ılık ve yağmurlu, yazlar sıcak ve kurak geçer. Sıcaklık en sıcak aylarda gölgede 30,35 derece, soğuk günler içerisinde –5 dereceyi geçmez. Yaklaşık sıcaklık + 20 derecedir. Nem ortalaması 65 olup, hava basınçları 740-770 içinde değişken pozisyondadır.

Deniz düzeyinden 500 metreye kadar genel olarak zeytin ağaçları, bundan sonrasında çam ağaçları ile kaplı durumdadır. İlçe arazilerinin deniz kıyısı uzunluk mesafesi 35 kilometre şeklindedir.

Edremit ilçesindeki ekonomik çalışmalar şu şekilde sıraya sokulabilir:
Zeytincilik
Turizm Çalışmaları
Diğer tarımsal çalışmalar: incir, sebze, meyve ve benzeri.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ