Balıkesir Dursunbey Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Dursunbey Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Dursunbey Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Dursunbey Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Dursunbey Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Dursunbey Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Dursunbey Hakkında
Dursunbey, Balıkesir’in bir kazası. Balıkesir’in doğu bölgesinde, Kütahya hududunda yer almaktadır. Denize olan yüksekliği 672 metre yüksekliğindedir. Bölge dağlarla kaplı, ormanları ve kerestesi ile ünlüdür. 

İlçenin geçim kaynağı orman ve orman mamullerine dayalı endüstri kollarından temin edilmektedir. İlçe içerisinde en dikkat çekici ticari etkinlik keresteciliktir. Bu pazar bununla birlikte nakliye pazarının de gelişmesini neden olmuştur. İlçe muhtelif maden rezervlerine haizdir. Bunlar; kömür, traverten mermeri (Arizona Kırmızısı, Verona Beyazı), krom, amatis taşı benzeri madenlerdir.İlçe toprakları fazla engebeli ve verimsiz olmuş olduğu için tarımsal çalışmalar yaygın araziler üstüne inşa edilmiştir. İlçe içerisinde toplam 23.901 hektar Ziraat arazisi yer almaktadır. Kuru ziraat mamullerinden; buğday, arpa, çavdar, yulaf, mercimek ve nohut, meyve imalatı olaraktan en fazla elma üretimi gerçekleşmektedir. Hayvancılık açısından 18.000 Büyükbaş, 60.000 Küçükbaş ve 177.000 kanatlı bulunmaktadır.

İlçe, Tavşanlı kazasına fazla yakın mesafede yer almaktadır. Dursunbey ilçe halkı, yakın kentler olarak Balıkesir, Bursa ve Kütahya ilimizi tercih eder.
Balıkesir İlinin doğu bölgesinde bulunan ilçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 672 metredir. Yüzölçümü 1952 kilometrekare şeklindedir. Dursunbey coğrafi açıdan Ege Bölgesi hudutları kapsamında yer almaktadır. Arazi yapısı bakımından dağlarla kaplı ve fazla engebeli bir karaktere haizdir. En yüksek dağı Alaçam 1683 metre yüksekliğinde bulunmaktadır. İlçenin arazisinin güçlü bir bölümü orman ile örtülü durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. şerafettin küçük diyor ki:

    acil işe ihtiyacım var

BİR YORUM YAZ