Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Balıkesir Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Balıkesir Tarihi ve Coğrafi Bilgiler
Balıkesir, ülkemizin bir vilayeti ve en fazla nüfusa sahip 17. kenti. Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Kısmı’nde, topraklarının bir bölümü ise Ege Bölgesi’nde bulunan vilayetin hem Marmara hem de Ege Denizi’nde kıyısı yer alır. Ülkemiz bazında ise iki deniz ile sınır olan yalnız 6 vilayet bulunur. İl, Kuzeybatı Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Doğu bölgesinde Bursa ve Kütahya vilayetleri, güney bölgesinde Manisa ve İzmir vilayetleri ve batı bölgesinde Çanakkale vilayeti yer alır. Ayvalık kazasından da Yunanistan ülkesinin Midilli Adası’na sınırdır. Büyükşehir olan Balıkesir 20 kazadan meydana gelmektir. Yüzölçümü itibariyle en büyük 13. vilayet, 2013 nüfus araştırmasına bakılırsa da 1.162.761 kişiyle ülkemizin en fazla nüfusa sahip 17. ili konumundadır.

Tarihte çoğunlukla Misya ve Karesi isimleriyle tanınan Balıkesir yöresi, zaman içinde Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Karesi Beyliği ve Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Ana geçim kaynağı ziraat ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, zeytin, zeytinyağı, kelle peyniri benzeri zirai mamulleri ile ayrıca daha fazla yerli turizmde öne çıkan kumsal beldeleriyle ünlüdür. Yağcıbedir halısı, kolonyası, kaymaklısı, kozak üzümü, ayvalık tostu, saçaklı mantısı ve höşmerimi diğer tanınan yöresel mamulleridir.Coğrafya
Yüzölçümü 14.299 kilometrekare olan Balıkesir ilinin toprakları 39,20° – 40,30° Kuzey paralelleri ve 26,30° – 28,30° Doğu meridyenleri içinde kalır. Kuzeybatı Anadolu Bölgesinde yer alan vilayet, doğu tarafından Bursa ve Kütahya vilayetleri, güney bölümde Manisa ve İzmir vilayetleri ve batı tarafında Çanakkale vilayeti ile sınırdır. Vilayetin kuzey bölümündeki en uç noktası güneydekine 175 km, doğu yönde bulunan en uç noktası bastısındakine 210 km mesafede bulunmaktadır.

İklim
Ege kıyılarında, yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurlu başlayan Akdeniz iklimi etkilidir. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye uzandıkça Karasal iklim etkilidir. Bu nedenle iç bölgelerde kışlar soğuk ve kar yağmurlu geçmektedir. Marmara kıyılarında ise Karadeniz ikliminin tesiri görülür. Sebebi ile burası yaz ayları ılıktır.

Balıkesir ilinin kıyı bölgelerinde zeytincilik, bağcılık ve balıkçılık gerçekleşmektedir. Buralarda turizm de ön plandadır. İç kesimlerinde ise ziraat, hayvancılık, ormancılık ve madencilik gerçekleşmektedir. İl, tek merkezli büyüme modeli yerine dengeli büyüme modelini seçerek bu kalkınma programına kazaları da dahil etmiştir. İlde Anadolu Kaplanı sıfatına haiz 16 firma, 2003 senesi istatistiklerine bakılırsa de Endüstri siciline kayıtlı 467 firma yer alır. Vilayetin iç ve dış ticaret kütlesi 486.313.997.254.096 Türk Lirası, ihracat tutarı 80.699.902 $ ve ithalat ücreti 147.567.184 $’dır.[106] Balıkesir, devletin en yüksek mülk sahibi olmuş olduğu vilayettir. Vilayetin % 40.77’si, Hazineye ilişik taşınmazlardan meydana gelmektir.

Balıkesir, ülkemizin gelişmiş vilayetlerinden bir tanesidir. 2001 senesi datalarına bakılırsa ülkemiz gayri safi ülke içi hasılası iç tarafında yüzde 1,5’lik hisseye haiz olan Balıkesir, vilayetler listesinde 13. büyük ekonomi konumundadır. 2000 yılındaki Gayri Safi Yurt İçi Hasılasi 2.429.091.750 Türk Lirası olup fert başına düşen ulusal gelir ise 2005 Amerikan dolarıdır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Büşra Muslu diyor ki:

    Meslek Lisesi Giyim Bölümü mezunuyum, bilgisayar, hızlı klavye kullanma ve işaret dili sertifikalarım var, moda tasarımcılığında da çok iyiyim.

BİR YORUM YAZ