Balıkesir Burhaniye Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Burhaniye Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Burhaniye Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Burhaniye Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Burhaniye Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Burhaniye Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Burhaniye Hakkında
Burhaniye, Balıkesir’in Ege Denizi kıyı bölgesinde yer alan bir kazasıdır. Öncelikli olaraktan zeytinyağı imalatına dönük zeytincilik ve iç turizm merkezi konumundadır. Çanakkale-İzmir Otoyolu (E87) kaza merkezinden geçmektedir.
Ege Bölgeside bulunan kaza, kuzeyde Kazdağı güney bölümde Madra Dağı içinde kalmış olan Edremit Körfezi bölgede kalır. İlçe merkezi ve kazanın kuzey tarafı, Edremit Kıyı Ovasının güney bölgesinde kalır. İlçenin, arta kalanı Madra Dağının kuzey tarafı ve dağın denize doğru uzanmakta olan alçak tepelerinin üzerinde yer almaktadır. Kıyıda yer alan Bağlar Burnu ise kazanın güneybatı hudududur. İlçenin öncelikli akarsuları Havran Çayı ve Karınca Çayıdır.İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 25 köy ve 11 semtten meydana gelmektedir. İlçe merkezi birbirinden kopuk olaraktan gelişme gösteren iç kısımdaki merkez ve kumsal kesiminden kaynaklanır. 

İlçe içerisinde toplam 18 tane zeytinyağı tesisi yer almaktadır. Bu fabrikalar son senelerde sulu baskılı sistemden kontinü sisteme dönüşmektedir. Tesislerde zeytin el değmeden ambalaj haline gelmektedir. Son senelerde ilçe içerisinde imal edilen faaliyetler sonucunda yağlık olarak değerlendirilen zeytin türleri Türk Standartları Enstitüsü tarafınca yeşil ve siyah sofralık standartlarına alınmıştır. İlçe içerisinde yer alan 2 salça ve konserve tesisi civarda ve yöre kazalarda üretilmiş olan sebzeleri mevsimlik olaraktan işlemektedir. Yine ilçe içerisinde 4 tane süt işleme fabrikası (mandıra) ile Körfez bölgesine dönük fazla sayıda ekmek tesisi etkinliklerini sürdürmektedir.

İlçe içerisinde 5 tane turizm işletme sertifikalı, 1 tane turizm plansman sertifikalı, 22 tane belediye ruhsatlı konaklama tesisi yer almaktadır. Turizm işletme sertifikalı tesislerde 677, turizm yatırım sertifikalı tesislerde 276, belediye ruhsatlı tesislerde 1.575 olmak suretiyle toplam 2.528 tane “turistik nitelikli yatak” bulunmaktadır. Son oluşturulan denetimlerde tespit edilen verilere bakılırsa; ilçe içerisinde 28 tane belediye ruhsatlı, 22 tane vergi kayıtlı kiralık ev- oda, 12 tane etkinliğe yeni start vermiş ya da ruhsatsız olmak suretiyle toplam 62 tane pansiyon yer almaktadır. Pansiyonların toplam yatak rakamları ise 958 olup, bunların 425’i turistik amaçlı kullanılmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Feriha Göksu diyor ki:

    Burhaniye Belediyesi iş başvurusu

BİR YORUM YAZ