Balıkesir Bigadiç Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Bigadiç Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bigadiç Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Bigadiç Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Bigadiç Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Bigadiç Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bigadiç Hakkında
Bigadiç, ülkemizin Balıkesir’in güneydoğu bölümünde kalmış olan bir kazasıdır. Ülkemizin ve dünyanın en dikkat çekici Bor mineralleri madenlerine haizdir. İçeriğinde Selenyum ve Kükürt yer alan kaplıcalarıyla da ön planda olan kaza, tarih süresince muhtelif egemenliklere hane sahipliği yapmıştır.

İlçenin nüfusu TUIK verilerine ve 2000 genel nüfus araştırmasına nazaran 49957 şeklindedir. Bu durumun 14550 kişisi kaza merkezinde, 35407’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.İlçe, Marmara ile Ege Bölgesi geçit iklimi koşullarının tesiri altında kalmaktadır. Bigadiç’in iklimini, kazanın pozisyonu sebebiyle Marmara Bölgesi iklimi içinde incelemek gerekirse de kasaba ikliminde görülmekte olan kimi farklılıkları açıklamakta fayda bulunur. Bigadiç, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara kısmında bulunmuş olduğu için karasal iklim özellikleri sürdürmektedir. Burada egemenlik süren iklim, civar yerlere nazaran daha azca şiddet gösterir. Yağmur açısından Akdeniz, sıcaklık itibariyle karasal iklim özellikleri taşır.

Bigadiç kazası orman açısından varlıklıdır. Toplam arazidin %61’ini içerisine alan orman alanlarında iğne yapraklılar en büyük hisseye haizdir. Merkez ve etrafındaki orman varlığı fazla olmamakla beraber, kazanın güneydoğu kısımları ve bilhassa Ulus Dağı bahsi geçmekte olan çam ormanları ile kaplı durumdadır. Ormanlar koru ve baltalıktan ortaya çıkmıştır. İlçe içerisinde orman mamullerine dayalı kereste, mobilya ve doğrama sektörü gelişmiş seviyede olup kaza ekonomisinde ehemmiyetli bir hisseye haizdir.

1990’lı senelerde sanayileşme anlayışını yakalayan Bigadiç’te 3 tane un tesisi, Mobilya İmalathaneleri ve 2 tane Yem Tesisi bulunmaktadır.

Termal tatil köyü inşaat faaliyetleri bitirilmiş olup Türk firmalar ve yabancı turizme hizmet sunmaktadır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tanju diyor ki:

    Sofor luk işi arıyorum src var 2 ve 4

BİR YORUM YAZ