Balıkesir Bandırma Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Bandırma Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bandırma Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Bandırma Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Ayvalık Bandırma ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Bandırma Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bandırma Hakkında
Bandırma, Marmara Denizi kıyı bölgesinde, Balıkesir’e bağlı olan bir sahil ilçesidir. 150 bine yaklaşan nüfusa haiz olup gelişmişlik sebebi ile ülkemizin önde gelmiş olan ilçelerinden bir tanesidir. Son senelerde hızlı bir şekilde gelişme gösteren Bandırma, bununla beraber ülkemizin en büyük limanlarından birine de sahip bulunan bir kazadır. Bandırma limanına her gün tertipli olaraktan İstanbul ilinden Feribot seferleri gerçekleşmektedir.Bandırma toprakları kıyı bölgesinde epey düzdür.  Çanakkale vilayetinden doğan Gönen Çayı, kazanın kuzey tarafından geçer ve Kapıdağ Yarımadası’nın batısından Marmara Denizi’ne akar. Bandırma ilçemizin güney bölgesinde Kuş Cenneti ismiyle de tanınan Manyas Gölü bulunur. Bu gölün bulunmuş olduğu 24.047 hektarlık saha 1959 senesinde Kuşcenneti Millî Parkı ismiyle ulusal park haline gelmiştir.
Bandırma, 2004 senesinde gerçekleşen ülkemizdeki tüm vilayet merkezleri ve ilçeler içinde oluşturulan bir sıralamaya nazaran, ülkemizin en gelişmiş 23. ilçesi olmayı başarmıştır. İlçe bu özelliği ile 33. sırada bulunan Balıkesir şehir merkezinden 10 sıra önde bulunmaktadır. Ek olarak, ilçe farklı kriterlere nazaran hazırlanmış olan vilayet yapılabilecek kazalar listesinde 87 kaza içerisinden 3. olmuştur. İlçe Balıkesir vilayetinin kazaları içinde en hızlı gelişme gösteren kazadır. Yaşadığımız çağda Bandırma, Balıkesir vilayetinin endüstri branşında ekonomik merkezi durumuna gelmiştir. 2008 datalarına bakılırsa Balıkesir vilayetinde en fazla kurumlar vergisi ödeyen 100 kuruluş içerisinden 34’ü, ilk 10 tesis içerisinden 4’ü Bandırma ilçesinde bulunmaktadır. İlçenin vilayet genelindeki kurumlar vergisi hissesi %20.6 şeklindedir. Yine 2008 datalarına bakılırsa vilayet bazında en yüksek gelir vergisi ödeyen 100 kişiden 17’si, 10 kişiden 5’i Bandırma ilçesinde yaşamaktadır. Bu sayılarla Bandırmalı mükelleflerin vilayet genelindeki hissesi %29 şeklindedir.
İlçe ekonomisi 10.000 kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Bu iş olanakları oranının %50’lik kısmı endüstri, %20’si ziraat, %30’u hizmetler dalında iş yapmaktadır. Endüstri alanında faaliyet gösteren nüfusun %30’u tarıma bağlı endüstride, %10’u kimya sektöründe, %5’i madencilik, %5’i makine sanayisinde iş yapmaktadır.

İlçe içerisinde 1997 senesinde Bandırma Ticaret Odası’nın dayanağı ile Bandırma OSB inşa edilmiştir. 52 endüstri parseli ve 150 hektarlık genişleme sektörü yer alan Organize Sanayi Bölgesinde günümüzde 10 tesis yer almakta, 7 tesis de yapım aşamasındadır. Toplamda 944.444 metrekare sahaya kurulu alanda 5.000-85.000 metrekare arası büyüklükte 52 sanayi parseli yer almaktadır. İlçe içerisinde yer alan bu endüstri bölgesinde 2009 senesinde traktör fabrikası etkinliğe geçmiş ve ek olarak 2011 senesinde yılda 450 rüzgar gülü kapasitesine sahip bir rüzgar gülü fabrikasınında açılışı gerçekleşmiştir.

Günümüzde, ülkemizde üretilmiş olan kimyasal gübrenin %15’i, etlik civcivin %25’i, yumurtalık civcivin %20’si, beyaz etin %22’si, yumurtanın %22’si Bandırma ilçemizde üretilmektedir ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerine gönderilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ