Balıkesir Balya Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Balya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Balya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Balya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Balya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Balya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Balya Hakkında
Balya, Balıkesir’in bir kazasıdır. Ülkemizin elektrikle ilk tanışan kazasıdır. Tereyağı ile meşhurdur. Son senelerdeki nüfusu TUIK verilerine göre düşmüştür. Evvelce nüfus bilgisi 36.000 olurken sanayi azalmasına uğramıştır. Maden öncelikli olmak suretiyle seramik fabrikaları benzeri sanayiler kapanmıştır. Bu durumun nedeni nihayetinde de birçok Balyalı ilçeyi terk etmeye başlamıştır. Lakin devam eden senelerde maden ve tesis kurma projeleri devam eder.

İlçe Balıkesir ilinin kuzey batı bölgesinde bulunur. Balıkesir- Çanakkale yolu kazanın ulaşımını sağlar. 

Balıkesir vilayet merkezine 52 Kilometre uzaklıkta olan İlçemizin doğu bölgesinde Balıkesir, batı bölgesinde Çanakkale İlinin Yenice kazası, kuzey bölgesinde Manyas ve Gönen kazaları, güney bölgesinde de İvrindi ve Havran kazaları bulunmaktadır.Dağlarla kaplı bir bölgede kurulan Balya sakin bir kazadır. Tahmin edilen yüksekliği 150 metre yüksekliğindedir. 23 kilometre ilerisindeki şifalı suları büyük ilgi görmektedir. Fransızların yapıtı olan 100 senelik maden ve yakınında bulunan sağlık kurumu gibi o döneme ilişkin mimari yapıtlara haizdir. Çanakkale iline 170, Balıkesir Merkez’e 52, İstanbul iline 224 kilometredir.

İlçemizin yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları sert ve yağmurlu geçer, yağışlar kışın kar ve yağmur halindedir. İlçenin Deniz düzeyinden yüksekliği 230 metre yüksekliğindedir. Fakat gerek yükselti ve gerekse konum bakımından yazlar Akdeniz iklimindeki kadar sıcak olmayıp kısmen serin geçer. 

Ekonomik durumu tarıma endekslidir. Toprakları verimsiz olduğu için sınırlı imalat gerçekleşir. Öncelikli ziraat mamulleri, buğday, arpa, mısır ve nohut şeklindedir.
Balıkesir-Bandırma karayolunun 13. kilometresinden Şamlı’ya bölünen yola 22 Kilometre mesafede olan kaplıcanın Romatizma, siyatik, kireçlenme ve kimi cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmekte ve yerli turist çekmektedir.

22 Ekim 2000 yılında imal edilen en nihai Genel Nüfus Sayımına nazaran İlçemiz merkez nüfus bilgisi 1.916, Kasaba ve Köyler Nüfusu TUIK verilerine göre 16.953 olup toplam popülasyon 18.869 şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ