Balıkesir Ayvalık Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Ayvalık Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ayvalık Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Balıkesir Ayvalık Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Balıkesir Ayvalık Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Balıkesir Ayvalık Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ayvalık Hakkında
Ayvalık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir vilayetinin Ege Bölgesi’nde yer alan bir kazası. Balıkesir vilayetinin en batı bölgesinde, Ege Denizi kıyı bölgesinde yer alan ilçe, ülkemizin en dikkat çekici turizm merkezlerinden bir tanesidir. Ayvalık kış aylarında oldukça fazla kasaba nüfusuna haiz olmakla beraber, yaz aylarında turizmin de tesiriyle nüfus kimi küçük illerin nüfusunu aşar. Zamanda farklı egemenliklere ev sahipliği yapmış olan kaza, farklı açılardan ülkemizin ehemmiyetli kazalarından bir tanesidir.

Ayvalık, ülkemizin Balıkesir vilayetinin Ege Bölgesi’nde kalmış olan bir kazası olup Midilli adasının tam karşı tarafında faaliyete geçirilmiştir. Çam ormanları ve Zeytin dolayısıyla varlıklı olan kaza Ege Denizi kıyı bölgesinde olup Ayvalık Adaları ismi verilmiş olan takımadalara haizdir. Ayvalık’ın kuzeydoğu tarafında Gömeç, güney bölgesinde İzmir vilayetine bağlı olan Dikili ve Bergama kazaları, batı bölgesinde ise Ege Denizi yer alır.İlçe içerisinde Akdeniz iklimi devam eder. Ege Bölgesi’nde bulunması sebebiyle kış ayları ılık ve yağmurlu, yaz ayları sıcak ve kuraktır. Sürekli hafifçe rüzgarlı günler bulunmaktadır. Yaz sıcaklığı yaklaşık 24-34 derecedir. Kışlar ise ılıktır. Bilhassa yaz ayları bütün çevre kavurucu sıcaklık durumundayken Ayvalık ilçesinde batı tarafından esen ve çoğunlukla öğleleri başlamış olan imbat ilçeyi serinletir. Kimi yazlar da “meltem” rüzgarları eser. Kazdağı açısından gelmiş olan esintinin haftalarca devam ettiği de olmaktadır.

İlçe ekonomik durumu yüksek oranda zeytin ve turizme bağlı durumdadır. Ayvalık ilçesinde bulunan zeytin haricinde pamuk, çam fıstığı ve mandalina şeklinde ziraat mamullerininde yetiştiriciliği yapılır. Ek olarak sahada, Bağyüzü Köyü’nde yetiştirilen Kozak üzümü ünlü bir üründür. Son senelerde turfanda sebzecilik ve Kozak çam balı imalatı da gerçekleşmektedir. Arazinin %70’i zeytinlik olan Ayvalık ilçesinde zeytinden sabun ve zeytinyağı üreten endüstri kuruluşları yer almaktadır. Ülkemizde 72 milyon zeytin ağacı yer alır ve bunun 1.750.000’i ilçe içerisinde yer alır. Balıkçılık ve balık restoranları da ehemmiyetli bir gelir kaynağıdır.

Bölgede ilk nüfus sayımı 1891 senesinde Vital Guinet yönetimi altında inşa edilmiş, 21,666 olan şehir nüfusunun 21,486’lık bölümü Rum, 180 kişiTürk olmuş olduğu yazılıdır. İlçe nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 1975 sayımına bakılırsa 33,000 şahıstır. Belediye nüfus bilgisi 1980 senesi sayımında 19.371, 1985’de 21.381, 1990’da 25.687, 1997’de ise 29.342 kişi olaraktan belirlenmiştir. Bu sayılara bakılırsa senelik yaklaşık nüfus yükseliş hızı %2.5 oranlarındadır.
İlçe nüfusu TUIK verilerine göre 2009 sayımlarına nazaran 62,460 şahıstır. Bu nüfusun tahmin edilen olaraktan 36,000’i kaza merkezinde yaşar. Yaz ayları gelmiş olan turistlerle nüfus epey çoğalır. Ayvalık ülkemizin en fazla nüfusa sahip 207. yaşam birimidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aylin AKDENİZ diyor ki:

    üniversite önlisans mezunuyum bilgisayar sertifikam var ayrıca halkla ilişkiler ve üst düzey yönetici asistanlığı sertifikası kursuna gidiyorum nisan 2015 ortasında belgelerimi almış olacağım iş başvurusu yapmak istiyorum eğer uygunsa en kısa sürede cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

BİR YORUM YAZ