Aydın Yenipazar Belediyesi Personel Alımı

Aydın Yenipazar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenipazar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Yenipazar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Yenipazar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Yenipazar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenipazar Hakkında
Yenipazar, Ege Bölgesi’nde bulunan Aydın vilayetinin bir kazasıdır. İzmir-Denizli Devlet Karayolu (D 320)’den 8 kilometre içeride kaldığından göç almamış ve bundan dolayı Aydın Kültürü’nü koruyan, kendine özgü pide türleriyle tanınmış bir kazadır.

Aydın ilinin Yenipazar’ın 5 km doğu bölgesinde Orthasia isimli yaşam merkezi Yenipazar ilçesinin çok eski bir yaşam merkezi bulunduğunu açıklıyor. Yenipazar ilçesinin Donduran köyünde meydana çıkarılan Orthasiadan Yunanlı coğrafyacı ve tarihçi Strabon, Karya yerleşmesi olarak söz ediyor. Milattan Önce 7. asırda Kimmerlerin saldırısına maruz kalan şehir, Lidya kralı Alyattes’in Kimmerleri yenmesi neticesi Lidyalıların eline geçmiş, Milattan Önce 6. asırda ise İonya donanmasına katılmış ve birçok Anadolu şehri gibi Perslerin hakimiyetine girmişti.Yenipazar’ın doğu bölgesinde Nazilli, Aydın ve Bozdoğan kazaları, kuzey bölgesinde Sultanhisar kazası ve Atça kasabası, batı bölgesinde Efeler kazası, güney bölgesinde Çine kazalarıyla çevrelenmiştir.

Yenipazar ilçesinde 1884 senesinde belediye teşkilatı faaliyete geçirilmiştir. 1957 senesinde ilçe yapılmıştır. Vatandaşların büyük kısmı geçminin tarımdan yerine getirmektedir. Pamuk, turunçgiller, zeytin, biber, sera sebze-meyveciliği ve hayvancılık ön plana çıkmaktadır.
İlçe içerisinde okuma yazma miktarı %98 orandadır. 1900’lü senelerin başlangıcında kuruluşu gerçekleşen Yenipazar Gündüz Mektebi günümüzdeki ismiyle Yenipazar Merkez İlköğretim Okulu Efeler İlköğretim Okulu ve yeni oluşturulan Cumhuriyet İlköğretim Okulu olaraktan üç adet ilkokul okulu yer almakta. Ek olarak lise seviyesinde tahsil sunan Yenipazar Lisesi yer almaktadır.

Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı olan Yenipazar Meslek Yüksekokulu, 3 Ekim 1994 senesinde eğitim vermeye başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ