Aydın Sultanhisar Belediyesi Personel Alımı

Aydın Sultanhisar Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sultanhisar Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Sultanhisar Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Sultanhisar Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Sultanhisar Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sultanhisar Hakkında
Sultanhisar, Ege Bölgesi’nde Aydın’a bağlı olan bir kazadır. 1958 seneye değin Nazilli’ye bağlı olan bir kasaba merkezi olan Sultanhisar, 1958 senesinde ilçe yapılmıştır. Sultanhisar 1270 senesinde Selçuklular tarafınca inşa edilmiş bir kültür merkezi konumundadır. 1425 senesinde Osmanlı Devleti egemenliği altında yer almaktadır. Aydın Bey’in kızlarından Nilüfer Sultan’ın hisarıdır. Kent onun yapıtı olup bucak adını böylelikle Sultanhisar olaraktan almaya hak kazanmıştır.Vaziyet olaraktan İzmir-Denizli Devlet Karayolu (D 320), Avrupa E-yolları’ndan E87 ve İzmir-Afyon demiryolu üstünde yer alan Sultanhisar Aydın vilayetine 30 kilometre uzaklıktadır.

İlçe içerisinde on sekiz semt yer almaktadır. İlçenin sanayisi tarıma bağlıdır. Bunlar zeytinyağı fabrikaları, pamuk çırçır fabrikaları, ziraat mamulleri mumlama ve paketleme fabrikası ve incir işletmeleridir. İlçe içerisinde yetiştirilen belli başlı mamuller Akdeniz Bölgesi ve Ege’nin özelliklerini taşıyan zeytin, (kestane), incir, üzüm, turunçgiller pamuk ve çilektir. Bunlardan ayrı bir emaye, bir jant ve bir dişli tesisi bulunmaktadır.

İlçe içerisinde ilk öğrenim müessesesi Yağdere’de 1923 senesinde açılmıştır. İlçe içerisinde okuma yazma ücreti %95’tir. İlçe içerisinde 2 anaokulu, 18 ilköğretim, 3 lise ve Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı olan 2 meslek yüksekokulu yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ