Aydın Söke Belediyesi Personel Alımı

Aydın Söke Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Söke Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Söke Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Söke Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Söke Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Söke Hakkında
Söke, Ege Bölgesi’nde Aydın’ın batı bölgesinde bulunan Ege Denizi’ne sahili bulunan bir kazadır. Yüzölçümü sebebi ile vilayetin en büyük kazasıdır. 1,384 (Bu miktar Didim kazası ayrılmadan (1992) önceydi, Şimdiki yüz ölçümü 981 kilometrekaredir) kilometrekarelik bir yüzölçümü büyüklüğündedir.Eski ismi: Yunanca: Σώκια, Sokia, Aneon olan Söke, Bizans hakimiyetinin son zamanlarına doğru, 1300 senelerinde, Aydın Bey’in Türkmen aşiretlerini buraya getirmiş olduğu ve Söke ilçesini bu aşiretler arasından bir tanesinin başkanı olan Süleyman Şah’ın büyükbabası namına aşiretin merkezi yaptığı tahmin edilmektedir. 1426 senesinde Menteşe Beyliğinin merkezi olan Söke, Osmanlılar zamanında Aydın ilinin Menteşe Sancağının merkezi olmayı sürdürdüyse de 17. asırdan sonra Kaptanpaşa Eyaleti’nin sancağı, 1841 senesinde Aydın Eyaleti’nin (1861 senesinden sonrasında Aydın ili) Sığla sancağına bağlı olan ilçe olaraktan kaldı. 1924 senesinden sonrasında Aydın vilayetinin kazası durumuna geldi.
Söke’den 19. asır ile 20. asırlar içinde Bozdoğan Aşiretine üye yörük aşiretleri Kozan Postkabasakal Köyü, Zeytinbeli beldesi, Tarsus benzeri Çukurova diye yörelerine Osmanlı İmparatorluğu tarafınca mecburi göç ettirilmiştir.

İlçe olaraktan 7 kasaba, 34 köy ve 8 semtten meydana gelmektedir. İlçeye her gün İzmir (Basmane)- Söke istasyonları, ek olarak Denizli-Nazilli-Aydın-Söke istasyonları içinde tertip edilen tren seferleri ile gidip gelinebilir. Kuşadası, Aydın otogarlarından minibüs, İzmir otogarından ise otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zeynep diyor ki:

    ben gıda mühendisiyim personel alımınınız var ise basvurmak istiyorum

BİR YORUM YAZ