Aydın Nazilli Belediyesi Personel Alımı

Aydın Nazilli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Nazilli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Nazilli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Nazilli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Nazilli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Nazilli Hakkında
Nazilli, Ege Bölgesi’nde Aydın vilayetinin Efeler’den sonra gelen en büyük nüfusa haiz olan kazasıdır. Aydın-Denizli Karayolu (E-87 Karayolu), İzmir-Denizli demiryolu üstünde, Efeler’e 45 kilometre, Denizli iline 81 kilometre uzaklıktadır.

İlçeye her gün gün içerisinde 7 defa karşılıklı tertip edilen İzmir (Basmane) – Aydın – Nazilli – Denizli ve 4 defa karşılıklı Denizli – Nazilli – Aydın – Söke tren seferleri ile ulaşılabilir.

Nazilli, Ege Bölgesinin en eski yaşam merkezlerinden biri olmuştur. İlçe merkezinin ilk yaşam alanı ile ilgili kararlı malumatlar yoktur. Fakat Karya bölgesinde kalmış olan Menderes Vadisine Luviler’in yerleştiği kabul edilmektedir.Bu sahada ilk yaşam merkezi Lidyalıların kurmuş olduğu antik Mas tavra şehridir. O çağlarda bölgenin batısında yer alan İyonya kentlerinin ekonomik bölgede gelişmesi ve şehrin Ege ve Önasya ülkeleri arasında bulunan ticaret yolu (Hierapolis-Tripolis-Mas Tavra-Nysa-Tralleis-Magnesia-Efes) üstünde yer alması Nazilli yöresinin ehemmiyet kazanmasına ve gelişmesini sağlamış oldu. İlçedeki tren istasyonunun ülkemizin ilk demiryolu hattı olan İzmir-Aydın hattının üstünde bulunması da kazanın hızlı bir şekilde nüfuslanmasına sebep olmuştur. Ek olarak 1937 senesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün açılışını meydana getirdiği Nazilli Sümerbank Fabrikası ülkemizin ilk basma fabrikasıdır. Fakat bu tesis 2002 senesinde kapatılmış ve yerleşkesi Adnan Menderes Üniversitesi’ne devredilmiştir.

Arazi varlığı, coğrafi durumu, iklim şartları, su kaynakları ve toprak yapısının uygunluğu Nazilli’de ziraat mamulleri ve nebatlar yönünden güçlü bir çeşitlilik ve zenginlik gösterir. O şekilde ki hususi iklim şartları gerektiren çay ve birkaç ziraat bitkisinin haricinde Ülkemizde yetişen öteki nebatlar Nazilli ilçesinde de imal edilir. Nazillinin güney bölgesinde yer alan ve Menderes Irmağı ile beslenen Nazilli Ovasında öncelikli olacak şekilde pamuk, yonca ve mısır imal edilir. Bununla beraber Nazilli dağ köyleri, kestane, incir ve zeytinin en iyisini yetiştirmekle ünlüdür.

2 Devlet hastanesi ve 1 Özel hastanenin yanında çok sayıda özel poliklinik, görüntüleme merkezi, diyaliz merkezi ve benzeri sıhhat hizmet kurumları ilçe içerisinde etkinliklerini sürdürmektedir.

Devlet Hastanesi’nde 400 yatak 236 personel; Adnan Menderes Devlet Hastanesi’nde 400 yatak, 200 eleman; özel hastanede 19 döşek, 10 eleman; verem savaş dispanserinde 22 eleman ve AÇSAP merkezi bulunur. Yeşil Mahalle’de 400 yataklı yeni devlet hastanesi icraata girmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ