Aydın Kuşadası Belediyesi Personel Alımı

Aydın Kuşadası Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kuşadası Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Kuşadası Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Kuşadası Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Kuşadası Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kuşadası Hakkında
Kuşadası ülkemizin Aydın’a bağlı olan bir kazadır. Vilayetin Kuzeybatı tarafında yer alan kaza, Efeler ilçesine 71 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 30 Mart 2014 seçimleriyle beraber Belediye Başkanı Özer Kayalı olmuştur.

Kuşadası ilçesinin ne mühlet ve kimler tarafınca kurulmuş olduğu emin olaraktan bilinmemekte ise de, Efes’e bağlı olan Neopolis adı altında İyonlar tarafınca kurulmuş olduğu tahmin edilmektedir.

Kent daha evvel, Pilavtepe eteklerinde, Andızkulesi demiş olduğumuz bölgede inşa edilmiştir. Bir süre sonrasında Bizanslılara ilişkin olan bu kıyılara Venedik ve Cenevizliler, ekonomik bakımdan hakim olmuşlardır. Ulaşım güçlükleri sebebi ile Kuşadası; Andızkulesi mevkiinden alınarak günümüzdeki olduğu mekanda Yeni İskele (Scala Nuova) ismi ile faaliyete geçirilmiştir.

Kuşadası ilçesinin ismini vermiş olduğu Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür şubeleri olaraktan kabul edilmektedir ve ilk çağlardan bu yana birçok değişik uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.Milattan Önce 3000 senelerinde Lelegler, Milattan Önce 11.yüzyılda Aioller, Milattan Önce 9. yüzyılda İyonlar bölgede hâkim olmuşlardır. Büyük Menderes ve Gediz ırmakları içinde kalmış olan alan, antik dönemlerde İyonya ismini alır. Tüccar ve denizci olan İyonlar denizaşırı ticaret yardımıyla kısa sürede zenginleşmişler ve seçkin bir siyasi güce haiz olmuşlardır. Zamanda “İyon Kolonileri” ismini alan 12 kent kurmuşlardır.

Kuşadası, antik dönemlerde Anadolu’nun Akdeniz’e açılan öncelikli limanlarından bir tanesi şeklindeydi. O devirde Neopolis ismi ile anılıyordu. Milattan Önce 7.yüzyılda başkentleri Sardes olan Lidyalılar yöreye egemen olmuşlardır.

Milattan Önce 546 senesinde başlamış olan Pers hâkimiyeti, Milattan Önce 334 senesinde Büyük İskender’in bütün Anadolu’yu ele geçirmesine değin sürmektedir. Bundan sonrasında Anadolu Bölgesinde Grek uygarlığı ile yerli Anadolu medeniyetinin sentezi olacak şekilde yepyeni bir yüzyıl, yepyeni bir sanat ve kültür felsefesi egemen olmaktadır ve bu yüzyıl “Helenistik Asır” ismi ile anılır. Efes, Milet, Priene ve Didim bu dönemin en tanınmış kentleridir.

Milattan Önce 2. yüzyılda Romalılar yöreye hakim oldular. Hristiyanlığın ilk senelerinde, Meryem Ana’nın ve havarilerinden St. Jean’ın Efes’e gelip yerleşmesiyle burası bir dini merkez durumuna gelir. Miletus da Hristyanlık çağlarında Piskoposluk merkezi konumundadır. Bizans Çağlarında “Ania” ismi ile anılır. Kuşadası, ortaçağda korsanlar tarafınca kullanılmış olan bir liman haline gelmiştir. 15.yüzyılda, Venedikliler ve Cenevizliler döneminde kent “Scala Nuova” ismi ile bilinmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ