Aydın Köşk Belediyesi Personel Alımı

Aydın Köşk Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Köşk Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Köşk Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Köşk Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Köşk Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Köşk Hakkında
Köşk, Ege Bölgesi’nde bulunan Aydın’ın bir kazasıdır. Aydın İline bağlı olan bir kaza olan Köşk Doğu tarafında Sultanhisar, Güneydoğu tarafında Yenipazar kazaları, Batı bölgesinde Merkez kaza Aydın, kuzey bölgesinde de İzmir vilayeti ile çevrelenmiştir.

İl merkezine 18 kilometre mesafede, Aydın-Denizli karayolu üzerinde bulunmaktadır.İlçenin ekonomik durumu tarıma bağlıdır. Ekili ve dikili saha toplam 106.471 dekardır. İlçe merkezi ve ova köylerinde turunçgiller, pamuk, mısır; yüksek arazi yapısı olan köylerde ehemmiyetli oranda zeytin, kestane, incir üretimi gerçekleşmektedir. Ek olarak ehemmiyet sırasına nazaran karpuz, erik, şeftali, buğday gibi mamullerinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bölgenin en büyük kestane piyasası Köşk’de kurulmaktadır. Senede 10.000 ton kestanenin ehemmiyetli bir kısmı selekte edilmiş ve ambalajlanmış olacak şekilde satışı yapılmaktadır. Hayvancılık ve tarımın yanı sıra ikinci bir iş olaraktan gerçekleşmektedir.

1878 senesinde nahiye olan Köşk, nüfus azalmasından ötürü 1932-1958 seneleri içinde köy statüsünde yönetilmiş, fakat 1958 senesinde yeniden nahiye durumuna gelmiştir. Köşk ismini 1653 senesinde ortaya gelmiş olan zelzele sebebiyle elde etmiştir. Halk bu duruma güvenerek “Göçük” adını vermiş daha sonraları “Göçük”e olan benzerliğinden ötürü “Köşk” şeklinde anılmaya başlanmıştır.
Köşk kazası ile çevresinde Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak, kurak ve kışlar ılık, yağmurlu geçer. Dağların doğu-batı yönünde uzanması ile deniz etkisi iç kesimlere değin etkilenir. Yüksek bölgelerde seyrek kar yağışları tespit edilmektedir.

İlçe bazında 1 ADÜ Meslek Yüksek Okulu 2 lise 17 ilköğretim okulu olmak suretiyle 20 okulda eğitim-öğretim veriliyor. Bu okullarda; 183 öğretmen görev yapmaktadır ve 4532 öğrenci okumaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ