Aydın Koçarlı Belediyesi Personel Alımı

Aydın Koçarlı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Koçarlı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Koçarlı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Koçarlı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Koçarlı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Koçarlı Hakkında
Koçarlı, Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın vilayetinin bir kazasıdır.Aydın’a 24 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır, son on senede köyden göç eden fert sayısı yükselmiştir. İlçeye Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca öğrenci yurdu kazandırılmıştır. Yüksek okulu yer alır. Fakat kazaya bağlı olan Çakmar köyünde yer almaktadır. Aydın vilayetinin güzide kazalarından bir tanesi olup geçim kaynağı aslında çiftçiliktir. Fakat son senelerde çiftçilerin yaşamakta olmuş olduğu meseleler nedeniyle yeni arayışlar yeni plansmanlar ve kazanın tanıtılmasına dönük faaliyetler en iyi şekilde gerçekleşmektedir. İlk olarak ilçe olmanın gereği olan yol ve alt yapı faaliyetleri hızlı bir şekilde sürmektedir. İlçenin çehresindeki değişiklik artık farkedilir bir süreç izlemektedir. Tekrardan gizli olan bir gerçek çam fıstığı imalatı ülkemiz bazında Bergama sonrasında ikinci kaliteli ürün olması en büyük özelliklerinden bir tanesidir.
Osmanlı İmparatorluğunun nihai dönemlerinde kasaba olan Koçarlı belediyelik iken Cumhuriyet İdaresinde yürürlüğe girmiş olan 1580 sayılı Yasa gereğince belediye kuruluş işlemlerinin bitmesi için ihtiyaç duyulan nüfus şartı ve Koçarlı ilçesinin o günkü nüfusunun da 2000’in altında bulunması sebebiyle kasaba merkezi köy olmuş ve 1946 senesine değin köy olacak şekilde kalmıştır. 1 Nisan 1946 senesinde kaza olmuş ve belediye teşkilatı faaliyete geçirilmiştir.

Koçarlı kazası, vilayetin en eski yaşam yerlerinden bir tanesi olup, bilhassa pamuk ve zeytin ilçe ekonomisinin temelini teşkil eder. Hayvancılık, incir, kestane ve sera çiçeği yetiştiriciliği de gelişme göstermiştir. Ek olarak ziraat alet ve makineleri, salamurhane, zeytinyağı tesisleriı ile ekonomisine ehemmiyetli seviyede katkı sağlamaktadır. Orman köylerindeki vatandaşların geçim kaynağı çam fıstığıdır. Bu durumun dışında pamuk, buğday, arpa, mısır, sebze, zeytin ve muhtelif meyveler kazanın ekonomisini oluşturuyor.

Koçarlı ilçesine bağlı olan; 3 kasaba, 44 köy bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ