Aydın Karpuzlu Belediyesi Personel Alımı

Aydın Karpuzlu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karpuzlu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Karpuzlu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Karpuzlu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Karpuzlu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karpuzlu Hakkında
Karpuzlu, Ege Bölgesi’nde Aydın vilayetinin bir kazasıdır. En son gerçekleşen Türkiye İstatistik Kurumu datalarına göre İlçe merkezinin nüfusu 2062, İlçe’ye bağlı olan 19 semtin nüfusu ile birlikte toplam popülasyon 11.777 şeklindedir.

Karpuzlu ilçesinin değişken bir kültürel yapısı bulunur. Birbirlerine birkaç km mesafede olmalarına karşın, bir köyün hitabı diğerine uyuşmamaktadır. Giyimlerinde de farklılığın görüldüğü bu köyler nihai dönemlerde bu görülür farkı ortadan kaldırmış gibi görünseler de günlük giyimlerinde aksi olduğu tespit edilebilir.İlçe toprakları zannedildiği kadar bereketli değildir. Büyük Karpuzlu Ovası’nın verimi ancak etrafındaki köylere yetebilmektedir. Uzun senelerdir pamuk ve mısır ekimi yapılmasına karşın, sulama meselesi sebebiyle yeterli randıman alınamadığından halk, alabileceği ürünü elde edememiştir. Yeni bitirilmiş olan Yaylakavak Barajı kullanımıyla halk bir nebze olsun huzura ermiştir. Halk ilçe ile sıkı ilişkiler içinde yer alır. Fakat sanat içerikli ve kültürel etkinliklere denk gelinmemektedir.

Tarıma bağlı olan hayat, yeniden tarımda ilerleme olmaması yüzünden modernize hale gelememiştir. Varılan nihai mekan olması (Milas ve Koçarlı yolları açılmadığı müddetçe de bu şekilde kalacaktır) sebebiyle Karpuzlu, teknolojik gelişmelerden faydalanamamıştır. Bundan dolayı Karpuzlu ilçesinde, giyimde, mutfakta, günlük yaşamda ve kadın erkek ilişkilerinde asırlardır sürdürmüş olduğu geleneklerini aynen ilerlemektedir.

Azca da olsa değişiklik, akademik tahsil ve çalışmak için dışarıya giden bireylerin ailelerinde bulunmaktadır. Tekeler, Şenköy, Akçaabat, Umcular ve Yahşiler şeklinde köylerde, senenin belli aylarında geçici göç tespit edilmektedir. Bununla birlikte olarak, Güney, Ömerler, Çobanisa, Abak ve Ulukonak şeklinde köylerde de dışa göç aşırı olarak gerçekleşmektedir. Kısacası, hayat biçimi olaraktan Karpuzlu ilçesinin, Aydın’ın öteki kazalarından başka bir görüntüsü yer alır. Köylerinin de merkez üzerinden.
İlçemizde turizm itibariyle son derece önemli bir yene sahip olan Alinda Antik Kentimiz yer almaktadır. Alinda Antik Kentimizi ülke içi ve ülke dışından turistler ziyaret etmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ