Aydın Karacasu Belediyesi Personel Alımı

Aydın Karacasu Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Karacasu Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Karacasu Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Karacasu Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Karacasu Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Karacasu Hakkında
Karacasu, Ege Bölgesi’nde Aydın’ın bir kazasıdır. İlçe hudutları içinde Afrodisias antik kenti yer almaktadır.Aydın-Denizli Karayolunun ikincil yolu, Kuyucak’dan Karacasu ilçesine giden karayolu, Dandalaz (Antik ismi Marsyas Çayı) çayı süresince zeytin, turunçgiller ve sonrasında çam ağaçları içerisinden kıvrılarak kazaya ulaşır. Karacasu, Büyük Menderes vadisine güneydoğu tarafından oluşturulan Dandalaz vadisi yamaçlarında inşa edilmiştir. Aydın vilayet merkezine 87 kilometre mesafede olan kaza, Menderes havzasının coğrafi yerleşme ve iklim yapısından farklı olaraktan, plato özellikleri taşır.
Karacasu’nun ilk ismi Yenişehir’di ; Tanzimat’tan sonrasında Karacasu olaraktan değiştirildi. Kimi görüşlere bakılırsa, Oğuz Han’ın oğullarından biri olan Aymür aşiretine bağlı olan Karasu boyu, bugünkü şehrin olmuş olduğu sahada Karasu isminde bir köy hayata geçirmiştir. 1867 senesinde Aydın’a bağlı olan bir ilçe vaziyetine getirildi. 1923 senesinde Aydın vilayetine bağlı olan bir ilçe yapıldı.

İlçenin tanınmış bölgeleri Karacasu yaylaları ve Afrodisias şeklindedir. (Aphrodisias) Geyre Kasabasına mahsustur. Geyre Kasabası tarih olaraktan Karacasu’dan daha eski bir zamana haizdir. Karacasu ilçesinin 17 yaylası bulunur. En meşhuru kahve deresidir. Vatandaşların genel anlamda geçim kaynağı elmacılık ve zeytinciliktir. Zanaat olarak da toprak testicilik ve pidecilik meşhurdur. Bu durumdan dolayı Karacasu ilçesine hamura ve çamura şekil veren memleket lakabı takılmıştır. Karacasu ilçemizde yaşayan pideciler bilhassa ege bölgesi olmak suretiyle yurdun birçok yerine dağılmıştır. Ek olarak deri işlemeciliği de kazanın gelir kaynakları arasında yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ