Aydın İncirliova Belediyesi Personel Alımı

Aydın İncirliova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İncirliova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın İncirliova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın İncirliova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın İncirliova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İncirliova Hakkında
İncirliova, Ege Bölgesi’nde yer alan, Aydın vilayetinin bir kazasıdır.

Milattan Önce XIII. Asırda, bölgeden Hitit hakimiyeti kalkınca, yöreye sırası ile; Frigler, Lidyalılar, İonlar, Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar hakim olmuşlardır. Bir ara Bizanslılar tarafınca yeniden 1096 yılında geri alınmışsa da, Menteşe bey tarafınca 1280 yılında kesin olacak şekilde Türk egemenliğine kazandırılmıştır. 1310 senelerinde Aydınoğullarının olan topraklar, 1426 senesinde II.Murat tarafınca kesin olaraktan Osmanlı Devletine dahil olmuştur.1400’lü senelerde, Ahiler zamanında, gelmiş olan bir grup insan, günümüzdeki ismi Kardeşköy olan Saray Çukur (Bir söylentiye bakılırsa Kazma Çukur) mahalinde yerleşen Madanoğlu ailesi tarafınca İncirliovanın ilk temeli atılmıştır. Ziraat ve hayvancılık sebebi ile bulunmuş oldukları mekanın çevresine yayılan o günkü insanlarımız, sulak olmuş olduğu için eski zamanlar namına Karapınar dedikleri bu yere; zaman içinde bataklıklar kuruyup bölgelerinde incir ağaçları çıkmaya başlayınca, halk buraya 1934 senesinde, İncirliova adını takmıştır. Ekonomik durumu ziraat ve bu duruma bağlı olan endüstri işletmelerine bağlıdır. Bilhassa sebzecilikte yurt bazında epey söz sahibidir. Seracılık ve bal imalatında büyük büyüme içinde yer alır. Büyükbaş hayvancılığının dışında tavukçuluk ve yumurtacılık son senelerde büyüme durumundadır.

İlçe merkezine bağlı olan; 1 kasaba, 21 köy, 6 semtten meydana gelmektedir. İncirliova 4 Temmuz 1987 tarih ve 3392 sayılı yasa ile ilçe durumuna getirilmiştir. İlçenin ilk kaymakamı Fevzi Güneş beydir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ