Aydın Didim Belediyesi Personel Alımı

Aydın Didim Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Didim Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Didim Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Didim Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Didim Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Didim Hakkında
Didim, Aydın vilayetinin turistik bir kazasıdır. Doğu tarafında Muğla vilayet hududu ve Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batı tarafında ve güney bölümde Ege Denizi, kuzey bölümde Bafa Gölü ve Menderes Nehri ile sınırlanmış olan bir yarımada durumundadır. Yüzölçümü 402 kilometredir. 2000 Senesi Nüfus Sayımı neticelerine bakılırsa 37.395 kişi hayatını sürdüren ilçe içerisinde 3 bağlı belediye ve 5 köy yer almaktadır.

Didim’in ilk yaşam izleri Neolitik Döneme (Milattan Önce 8000) uzanmaktadır. Milattan Önce 16. asırda Miken, Giritliler ve sonrasında da Aka kolonilerinin varlığı görülür. Persler, Romalılar ve Bizanslılardan sonrasında 1071 Malazgirt Savaşı’ndan sonrasında Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasından sonrasında ilk olaraktan Karia olaraktan hatırlanan bu bölge Türklerin eline başlamıştır. 1. Haçlı Seferlerinin hemen peşinden yine Bizans’ın hakimiyetine geçti. 1261 senesinden sonrasında Karia’da Menteşe Beyliği’nin kurulmasıyla Didim ve çevresi bu beyliğin içerisine dahil edilmiştir.Osmanlı Devleti döneminde varlığını “yeronda – yoran” adı altında devam etmiştir. 1955 depreminden sonrasında eski zamanlar halk arasinda “HiSAR” olacak şekilde de isimlendirilen YORAN devlet tarafınca yaptırılan afet evlerine taşındıktan sonrasında “YENiHiSAR” ismini almaya hak kazanmıştır. Ondan sonra isim benzerliğine eğilim vermemek için dünyada yalnız bir alanda blunan ve kök olarak “DIDYMAION”‘dan gelmiş olan “DIDIM” olaraktan isim konmuştur.
9 Mayıs 1990 gününe kadar Didim ve çevresi Söke’nin aracısı olurken bu tarih içerisinde yayına geçen bir kanunun çıkmasıyla Yenihisar beldesi merkez haline gelmek suretiyle Akbük, Ak-Yeniköy beldeleri ile Balat, Batıköy, Denizköy ve Yalıköy köyleri ve Milas kazasından alınmış olan Akköy ile ilçe yapılmıştır. 1999 senesinde Yenihisar kazasının adı Didim olaraktan değiştirilerek güncellenmiştir.

İlçe ekonomik durumu tarıma ve turizme bağlıdır. Tarla mamullerinden buğday ve pamuk birinci sırayı paylaşmaktadır. Hayvancılık ise, tüketim gereksinimini karşılayacak değin olup, bilhassa küçükbaş hayvan yetiştiriciliği sıklıkla yapılmaktadır.
Yaz mevsiminde ehemmiyetli sayıda turistin ziyaret etmiş olduğu ilçe içerisinde, ekonomi pozitif istikamette etkilenmekte ve yükselmektedir.
İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba, 5 köy ve mahalleden meydana gelmektedir. Ek olarak bölge büyük miktarda göçe maruz kalmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. neriman akgün diyor ki:

  didim belediyesinde çay veye yemk hanede iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Sevgi örşan diyor ki:

  Manisa 1980 doğumluyum.8 yıldır güvenlik sektöründe deneyimim vardır. Acil işe ihtiyacım var. Bünyenizde çalışmak istiyorum.

 3. özer diyor ki:

  Vinç operatörüyüm çalışmak istiyorum.

 4. adem diyor ki:

  Mrb ben boyuk firmalar calistim agir vasita soforuyum didim de bir hayirli is icin gelecam isitme engelli bir bayanla evlilik yapacam kismet kader olursa onun icin bir is bulmam gerekiyor eger yardimci olmak isterseniz bu evllik olacak aslinda benim baska yerde isim varda orasi olmasi gerektinden ise girmem gerekiyor belediye veya sahis farketmez meslegim icabi bir is olursa cok m.olacam ararsaniz m olurum.

BİR YORUM YAZ