Aydın Buharkent Belediyesi Personel Alımı

Aydın Buharkent Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Buharkent Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Buharkent Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Buharkent Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Buharkent Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Buharkent Hakkında
Buharkent, Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır ve Aydın’ın bir kazasıdır. Aydın vilayet merkezinin 86 kilometre doğu bölgesinde İzmir-Denizli karayolu üzerinde bulunmaktadır. Sıcak suyu ve jeotermal enerji santraliyle tanınmış bir kazadır. Merkeze bağlı olan 8 köyü yer alır. Kuyucak’a bağlı olan bir kasaba merkezi iken, 19 Haziran 1987 yılında3392 sayılı kanunun çıkmasıyla kaza merkezi durumuna getirildi.İlçe toprakları Menderes Vadisinde kalır. Genel anlamda düz olan toprakların kuzey bölgesinde yer alan Karlıkdede Tepesi (1724 metre) en yüksek yeridir. İlçe topraklarını, doğu-batı yönünde dökülen Büyük Menderes sulamaktadır.

Ekonomik durumu tarıma bağlıdır. Öncelikli ziraat mamulleri pamuk, incir, üzüm, çiğit, buğday ve zeytindir. İlçe içerisinde ziraat ürünlerini işleyen imalathaneler yer alır. İlçe merkezinin doğu bölgesinde bulunan Kızıldere köyü yakınında yer alan jeotermal sahada, ülkemizin ilk jeotermal santralı inşa edilmiştir. 1984’ten bu yana elektrik enerjisi ve kuru buz üretimi gerçekleşmektedir.

İlçe merkezi Aydın-Denizli karayolu üstünde faaliyete geçirilmiştir. Aydın-Denizli demiryolu ise, kazanın güney tarafından geçmektedir. İlçe konumuna geçmeden evvel adı Çubukdağ bucağı ve kasaba merkezi Burhaniye olurken, kaza durumundayken jeotermal yataklarından ötürü ismi Buharkent olaraktan değiştirilerek güncellenmiştir. İlçe belediyesi 1954 yılında faaliyete geçirilmiştir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ