Aydın Bozdoğan Belediyesi Personel Alımı

Aydın Bozdoğan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Bozdoğan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aydın Bozdoğan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aydın Bozdoğan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aydın Bozdoğan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Bozdoğan Hakkında
Bozdoğan, ülkemizin, Ege Bölgesi’nde, Aydın’a bağlı olan kazadır. Konum olaraktan Nazilli İlçesi’nin güneybatı bölgesinde Nazilli ilçesine 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeye ilişkin bir kasaba kırk dört adet köy yer almaktadır. Vatandaşların rahatlık düzeyi fazladır. İlçe içerisinde Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı olan Bozdoğan Meslek Yüksekokulu bulunur.Bozdoğan, adını Adana ilinin Çukurova kesminde hayatını sürdüren “Bozdoğan Aşireti”nden almaya hak kazanmıştır. Bu aşiret döneminde Çukurova ve etrafına yerleşen Avşar aşiretlerinden bir tanesidir. Hemen sonra bazı çalışanları Ege’ye, Aydın ve etrafına gönderildi. Bu yöreye gelmiş olan Bozdoğan Aşireti çalışanları aşiretlerinin isimlerini vermiş oldukları bir yaşam alanı kurdu ve Aydınoğulları beyliği iç tarafında yaşantılarını sürdürmüşlerdir. Aydınoğulları beyliği, yıkıldıktan sonrasında Karamanoğulları ile kültürel ilişkiler içinde olduğu için (ikiside Avşar beyliği) işbirliği icra ettiği için fazlaca bölümü Balkanlar’a göç ettirildi. Bu göçlerin içinde yüksek oranda Bozdoğanlı’da vardı. O şekilde bu gün henüz Balkanlar’da “Bozdoğan” adlı türküler yer alır.

Nüfus İlçe merkezine bağlı olan 1 kasaba (Yazıkent), 44 köy ve merkezdeki Cumhuriyet, Hisar, Hıdır Baba, Çarşı, Yenice, Yenimahalle, Akçay, Endüstri ve Eymir mahalleleri yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ