Artvin Yusufeli Belediyesi Personel Alımı

Artvin Yusufeli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yusufeli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Artvin Yusufeli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Artvin Yusufeli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Artvin Yusufeli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yusufeli Hakkında
Yusufeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin vilayetine bağlı olan bir kazadır. İlçe, Artvin vilayet merkezinin güneybatı bölgesinde kalır. Artvin şehrine olan mesafesi tahmin edilen 104 kilometre, Erzurum’a ise 139 kilometre mesafede yer almaktadır. Ulaşım Erzurum-Artvin karayolu ile sağlanır. Yusufeli kültürü Artvin’in merkez, Ardanuç, Ardahan (merkez), Posof kazalarıyla aynı olup Erzurum’un Uzundere, Tortum, Oltu, Olur kazalarıyla ise yakın kültüre haizdir.İlçe merkezi Çoruh Nehri ile Barhal Çayı’nın birleşmiş olduğu bir vadide inşa edilmiştir. Doğu bölgesinde Erzurum’un Olur ve Oltu kazaları, güney bölgesinde Erzurum’un Tortum, Uzundere ve İspir kazaları, batı bölgesinde Rize’nin Çamlıhemşin ve Ardeşen kazaları, kuzey bölgesinde ise Artvin merkez ve Murgul kazaları bulunur.

İlçenin yıllık hakim rüzgâr istikameti batı–doğu yönündedir. Rüzgârlar senenin ilk yedi ayı itibari ile batı tarafından; ağustos, eylül, ekim aylarında güneybatı tarafından; kasım ayı itibari ile güney tarafından ve aralık ayı itibari ile ise kuzey tarafından eser. Yaz mevsiminde ise meltem rüzgârları eser. 

İlçenin nüfusu TUIK verilerine göre 2012 adrese dayalı nüfus kayıt sistemine nazaran 22.234 şeklindedir. Bu durumun 6.856’sı kaza merkezinde, 15.378’i ise kasaba ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Yusufeli nüfusunun (Tahminen) yüzde 90’lık büyük bölümü Kıpçak Türküdür; geriye kalmış olan nüfus Gürcüler ve az Sayıda Lomlar’dan meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ