Artvin Şavşat Belediyesi Personel Alımı

Artvin Şavşat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Şavşat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Artvin Şavşat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Artvin Şavşat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Artvin Şavşat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Şavşat Hakkında
Şavşat, Artvin’e bağlı olan bir kaza ve kazanın merkezi olan bucak. Türkiye’nin en kuzeydoğu bölgesinde bulunan kazalarından bir tanesidir. Şavşat kazası 1 Kasaba ve toplam 70 köyü bulunur. Bu köylerin 10’u Meydancık Kasabasına bağlı durumdadır.

Şavşat, doğu tarafından Ardahan vilayet merkezi ile Hanak İlçesi, kuzeydoğu tarafında Posof İlçesi, güney ve güney batı tarafında Ardanuç, kuzeyinden de Gürcistan Devleti ile çevrelenmiştir.1.317 kilometrekarelik dağlarla kaplı ve engebeli bir arazi üstüne yayılmış olan Şavşat kazasının dört yanı yüksek dağlarla çevrelenmiştir. 3.537 metreye ulaşan Kaçkar Dağları, kazanın batı ve kuzeybatı yönünü sınırlandırır. Kuzey tarafında 2.750 metre yükseklikte bulunan Sivritepe (Arsiyan) dağları ile 3.000 metreyi aşan Cin dağları yer almaktadır. Doğu tarafında Ardahan-Artvin hudutlarını teşkil eden Yalnızçam dağ sinsilesinden 2.850 metre yükseklikte bulunan Sahara Dağları, Güney tarafında ise 3.050 Metreyi gören Karagöl dağları yer alır.

İlçenin ortalama deniz seviyesi yüksekliği asgari 950 metre, en çok ise 1800 metre yüksekliğindedir. İlçe Merkezin ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1100 metre yüksekliğindedir. Türkiyenin en güzel ilçelerinden bir tanesidir.

Şavşat, Artvin ilinin öteki kazalarında olmuş olduğu şeklinde engebeli araziye haiz bir kazadır. İlçe içerisinde, tarımsal arazilerin hudutlu olması, endüstri fabrikalarının yer almaması, öncelikli diğer sektörlerin de gelişimini tamamlayamamış olmasının neticesi olacak şekilde istihdam imkanları yetersiz durumdadır. Gelişime uygun potansiyeli yer alan turizm pazarının ilçe ve vilayet ekonomisine katkısının üst seviyeye çıkarılması amaçlı faaliyetler devam ettirilmektedir.

İlçe ekonomik durumu yüksek oranda tarımsal üretime bağlı durumdadır. Tarımsal imalat, öncelikli olaraktan, geleneksel aile tipi işletme yapısı benzeri görülür. İlçe ekonomisinde ehemmiyetli yeri bulunan hayvancılık, gitgide azalan bir trend takip etmektedir. 61 köyü bulunan ilçe içerisinde, 16.037 tane büyükbaş ve 12.535 tane de küçükbaş hayvan yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ