Artvin Hopa Belediyesi Personel Alımı

Artvin Hopa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hopa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Artvin Hopa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Artvin Hopa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Artvin Hopa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hopa Hakkında
Hopa, Artvin vilayetine bağlı olan bir kazadır. Türkiye – Gürcistan hududu olan Sarp Hudut Kapısı’na tahminen 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kuzeydoğu tarafında Sarpi, doğu tarafından Borçka, güneydoğu tarafında Murgul, güneybatı tarafında Arhavi ve kuzeybatı tarafında Karadeniz ile çevrelenmiştir.

Hopa’da yer alan en yüksek konum 1513 metre ile Yavuz Sultan Selim Tepesi’dir. İlçenin toplam yüzölçümü 289 kilometrekaredir. Deniz kıyısından geçmiş olan Sultan Selim Dağları, Borçka ilçesinden sonrasında Kaçkar Dağları’na dönüşür.Hopa ilçesinin iklimi ılık ve yağmurludur. Senede metrekareye 2,5 kg yağış düşer. Kar yağışına çoğunlukla Şubat ayı itibari ile rastlanır.

Bitki örtüsü; kış ayında yapraklarını döken, kızılağaç, kestane, gürgen, kayın, ve meşe ağaçlarından kaynaklanır. Doğal su kaynakları açısından varlıklıdır.

İlçenin nüfus bilgisi 2013 genel nüfus araştırmasına bakılırsa 33.724 şeklindedir. Bu durumun 18.487’si kaza merkezinde, 15.237’si ise kasaba ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Nüfusun büyük kısmını Lazlar ve Hemşinliler meydana getirir. Ek olarak düşük sayıda Poşa, Çerkez ve Türk’de bulunur.

Kente en yakın havalimanı 35 kilometre mesafede yer alan Batum Havaalanı’dır. Gürcistanla oluşturulan sözleşme gereği pasaport olmadan havalimanı tercih edilebilmektedir. Buradan İstanbul ve Ankara ilimize uçuşlar yer alır. Trabzon Havaalanı 150 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Hopa ilçesinin temel karayolu irtibatı Karadeniz kumsal yoludur. Sarp Hudut Kapısı’na 20 kilometre, Arhavi ilçesine 11 kilometre, Borçka ilçesine 36 kilometre, Artvin iline 70 kilometre ve Rize’ye 92 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Hopa kazası merkez ve Kemalpaşa olmak suretiyle 2 bucağa ayrılır. Merkez bucakta 1 kent ve 17 köy, Kemalpaşa bucağında ise 1 bucak ve 12 köy yer alır. Hopa kentinde 6, Kemalpaşa beldesinde 3 semt yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ