Artvin Borçka Belediyesi Personel Alımı

Artvin Borçka Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Borçka Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Artvin Borçka Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Artvin Borçka Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Artvin Borçka Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Borçka Hakkında
Borçka, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Artvin’e bağlı olan bir ilçedir. Borçka kazası, batı tarafı Hopa, güney tarafı Artvin ve Murgul, doğu tarafı Şavşat, kuzey tarafı ise Gürcistan Cumhuriyeti toprakları ile komşu olan kazanın denizden mesafesi 36 kilometre ve ortalama deniz seviyesi yüksekliği 125 metredir. Merkezinde Çoruh nehri geçer. İlçeye bağlı olan 1 Belediye, 4 Semt ve 36 köy yer alır. 2000 Senesi Genel Nüfus Sayımı datalarına bakılırsa toplan nüfus bilgisi 27.654 şeklindedir. İlçe merkezinin nüfusu TUIK verilerine göre 9.008, köy nüfus bilgisi ise 18.646 kişiden oluşur.Borçka beldesinin çevresinin Milattan Önce 2000’den beri yerleşme yeri olmuş olduğu rivayet edilmektedir. Tarihi süresince başka devletlerin hakimiyeti çerçevesinde kalmış olan yöre, İS 576 senesinde Bizans hakimiyetine girdi. 7. asırda Anadolu’nun fethine girişen Araplar 655’te Borçka ilçesine değin ulaştılar.

Karadeniz ikliminin tesiri altında olmasından ötürü ülkemizin en fazla yağmur alan bölgeleri arasında bulunmaktadır. Dünya’nın çok az yerinde görülmekte olan ılıman yağış ormanlarını bulundurur. Son senelerde çay tarımı için arazi açma çalışmaları ve kontrolsüz orman kesimi ormanları tehdit etmektedir. İlçe içerisinde çay, mısır ve fındık öncelikli ziraat mamulleridir.

Borçka beldesi, eski çağlarda çömlekçiliğiyle ünlüydü. Yaşadığımız çağda çevrisine hitap eden ufak bir ticaret merkezi konumundadır. Ufak ölçekli çay ve fındık işletmeleri bulunur. Ormancılık bölgesinde bulunmuş olduğu için kasabada fazla sayıda marangoz atölyesi yer alır.

Borçka ilçenin doğu tarafında bulunan Karçal Dağları’nın (3.400 metre), eşşiz manzaraları ile ünlüdür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ