Artvin Belediyesi Personel Alımı

Artvin Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Artvin iş imkanları hakkında detaylar. Artvin Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Artvin Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Artvin Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Artvin Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Artvin Ekonomisi ve Sanayisi Hakkında
Artvin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Kısmı’nda bulunan, Karadeniz’de kıyısı yer alan bir vilayettir. İl, ülkemizin Gürcistan ülkesiyle olan hududunda bulunan kuzeydoğu tarafıdır. Doğu bölgesinde Ardahan vilayeti, güney bölgesinde Erzurum vilayeti ve batı bölgesinde Rize vilayeti bulunmaktadır. Merkez kazası ile birlikte 8 kazadan meydana gelmektir. Yüzölçüm itibariyle en büyük 55. vilayet, 2009 nüfus araştırmasına nazaran de 165.580 kişiyle ülkemizin en fazla nüfusa sahip 75. ilidir.

Coğrafi ve kültürel özelliğiyle Anadolu’nun öteki kesimlerinden keskin çizgilerle ayrılır. Yüzey yöntemleri fazla engebeli konumdadır. İklim çeşitliliği fazladır. İlin en dikkat çekici akarsuyu, 1956 seneye değin ismini sunan Çoruh Nehridir. Artvin boğalarıyla tanınmış bir vilayet olup sembolü boğadır. Artvin vilayet topraklarının tahminen %55’ini ormanlık sahalar içerisine almıştır. Murgul ilçesinde bakır madeni bulunmaktadır. Tarihte çoğunlukla Livane ve Çoruh isimiyle bilinir. Artvin vilayet nüfusunu Gürcüler, Hemşinliler, Kıpçak Türkleri ve Lazlar meydana getirir.İklim
Artvin ilinin iklimi Karadeniz iklimi şeklindedir. Kıyı kesimlerinde ılık ve yağmurlu iklim tipi hakimdir. Artvin merkezinin de ılık ve yağmurlu bir iklim tipi yer almaktadır. İlin yüksek kısımları diğer Karadeniz bölgesi vilayetlerinde de olmuş olduğu şeklinde kış ayları kar yağmurludur. Sahil tarafında sözgelişi Hopa ilçesinde en soğuk geçen ayın ortalaması 8,4 °C, en sıcak geçen ayın ortalaması 22 °C’dir ve bugüne kadar sıcaklığın 18 Ocak 1964 ve 2 Şubat 1967 günlerinde -4,8 °C’ye düşmüş olduğu, 4 Haziran 1966’da 42,2 °C’ye arttığı tespit edilmiştir. Fakat tüm sene yağmurlu ve serin geçer. Artvin ilinin genelinde görülmekte olan Karadeniz iklimi, Şavşat ilçesinin, Ardanuç ilçesinin ve merkez kazanın rakımı yüksek olmuş olduğu mekanlarda kış ayları daha sert olur. Bu kısımda ise en soğuk geçen ayın ortalaması 3,4 °C, en sıcak olan ay ortalaması ise 21,1 °C olup, bugüne kadar en düşük sıcaklık 14 Ocak 1950’de -16,1 °C ,en fazla sıcaklık ise 18 Ağustos 1961’de 43 °C ismiyle tespit edilmiştir.

Ekonomi
Artvin ilinin ekonomik durumu tarım yönünden ele alınacak olursa çay, fındık ve son çağlarda kivi tarımına bağlıdır. Ek olarak Yusufeli kazasında zeytin ve pirinç tarımı gerçekleşmektedir. Azca da olsa narenciye imalatı bulunmaktadır. Hem de Karadeniz mısırı Şavşat ve Murgul benzeri kazalarda ön plana çıkmaktadır. Fakat küçük aile işletmeciliği gerçekleşmektedir. Yeni oluşturulan baraj yardımıyla bu kazanın ve Artvin ilinin kış ayları sert geçen yerlerinin artık daha ılık olacağı tahmin edilmekte, çay ve kivi imalatına imkan sağlayacağı tahmin edilmektedir.

Artvin sanayi açısından yoğun bir kent değildir. Çay ve fındık fabrikaları bulunmaktadır. Bununla beraber Murgul ilçesinde bakır bulunduğu için bakır işletmeciliği gerçekleşmektedir.

Sanayi
Artvin ilinde tarıma bağlı endüstri gelişmiştir. Öncelikle çay ve fındık işlenmektedir. Bununla birlikte olarak Murgul ilçesinde bakır madenini işleyen endüstri kuruluşları bulunmaktadır. İlçelerde ise ufak çaplı imalathane ve atölyeler yer alır. Buralarda ise metal mamulleri, kereste, dokuma ve mobilya mamulleri işlenir. Bununla birlikte olarak ilde büyük bir endüstri kuruluşu bulunmamaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ